Oko

Ostrov Phu Quoc

Vietnam je země, kterou každý zná. Mnohem méně známy je ale ostrov Phu Quoc, který nabízí ty nejkrásnější vietnamské pláže a nepřeberné množství zajímavostí. Dovolená zde přitom vyjde levněji, než v Evropě.

Ostrov Phu Quoc, na kterém žije přibližně 80 000 obyvatel, leží 45 kilometrů od pevninského pobřeží Vietnamu, se rozkládá na necelých 600 kilometrech čtverečních. Na ostrově čeká turisty přátelská, pohodová atmosféra a turistické služby na velmi slušné úrovni.

Ostrov Phu Quoc

Na ostrov Phu Quoc přijíždí návštěvníci po celý rok, jde jen o to, co konkrétně si chtějí užít nejvíce. Od dubna do června je zde nejtepleji a toto období přeje nákupům. Jakékoli zboží je zde touto dobou podstatně levnější, než po zbytek roku. Od července do září je zase díky monzunům možné sjíždět řeky, které jsou mimo toto období vyschlé. A jsou to i měsíce, během kterých je nejlepší prohlédnout si vnitrozemí ostrova z originální vietnamské bárky.

Hlavní turistická sezona přichází na ostrov se začátkem listopadu a trvá do konce března. V tomto období zde panuje příjemné počasí s teplotami mezi 26 až 30 stupni a je to doba, kdy na ostrov přijíždí velké množství zahraničních návštěvníků.

Pláže ostrova Phu Quoc

O ostrově Phu Quoc se říká, že má nejkrásnější pláže v celém Vietnamu. Jemný plážový písek zde má oslnivou žlutobílou barvu, která ostře kontrastuje s tyrkysovým odstínem vod Thajského zálivu. K tomu jemný vánek, moře s příjemnými vlnami a naprostý klid. Zapomeňte na přecpané pláže, zde je na pláži pár desítek lidí a koupání a relax si turisté mohou naplno vychutnat.

Nejatraktivnější a podle mnohých i nejhezčí pláží je Bai Dai, která se táhne 20 kilometrů podélk pobřeží ostrova. Nicméně, za návštěvu stojí i další pláže.

Perlové farmy

Ostrov Phu Quoc patří mezi několik míst na světě, kde se daří pěstovat perlotvorky. Na ostrově se nachází několik farem, které jsou přístupné veřejnosti. Poznáte zde, jak se perlotvorky chovají a jak vznikají perly a perlu se zde můžete i koupit a to za bezkonkurenční cenu. Za návštevu pak stojí i pepřové plantáže, na kterých se pěstuje toto koření.

Můžete se vypravit i na návštěvu Kokosovníkové věznice (Coconut Tree Prison), kterou na ostrově vybudovali Francouzi, kterým Vietnam kdysi patřil a kteří právě na toto místo posílali bojovníky za nezávislost země.

Gastronomie ostrova Phu Quoc

Gastronomie ostrova Phu Quoc potěší především milovníky mořských plodů. V restauracích na plážích i mimo ně či ve stáncích na ulicích můžete ochutnávat nepřeberné množství variací pokrmů z mořských živočichů i řas.

Místní delikatesou je rybí omáčka Noc Man. Rybí omáčka, která se dodnes připravuje tradičním způsobem z ryb, které předtím minimálně rok kvasí ve speciálních kádích, je jedním z gastronomických pokladů ostrova. Ve vietnamské kuchyni má podobné využití, jako v čínské kuchyni sojová omáčka.

Na ostrov Phu Quoc se dostanete letecky z Prahy s přestupem v Hanoji.


Další články

Ostrov Aldabra jehož pobřeží lemují houštiny mangrovníků.
Teplokrevnost je etapa vývoje evoluce.
Ženšen je elixír zdraví tradiční asijské medicíny.
Tradiční čínská medicína spočívá v harmonizování organismu.
Pavouk tarantule nahání lidem přemrštěnou hrůzu. Osm set druhů tarantulí je rozptýleno po všech světadílech.
Perlotvorka mořská vytváří perly.
Šalvěj lékařská roste ve středozemské jižní Evropě.
Řeka Mekong je ve své deltě obilnicí Vietnamu.
Ostrov Sentosa poblíž Singapuru.
Velbloud, koráb pouště v minulosti spojoval země a národy v Africe i Asii.
Komořanské jezero se v dřívějších dobách nacházelo v podhůří Krušných hor.
Písek je jedna z nejobyčejnějších látek na zemi.
Pitná voda z moře by se mohla stát řešením problému nedostatku pitné vody.
Pampeliškový med je chutný a zdravý, slaďoučká, voňavá a zdravá pochoutka.
Cookovy ostrovy jsou ráj květin a exotiky.
Nízkotlaké pneumatiky pro zemědělské stroje snižují účinky váhy těchto strojů na půdu.
Pasivní nízkoenergetické domy v ČR.
Dešťová voda snižuje spotřebu, má využití jako užitková voda.
Vitamin C

Ostrov Phu Quoc je u nás nepříliš známá perla Vietnamu.

Informační stránky Yin.cz Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů