Oko

Čínské konkubíny

Konkubíny jsou nejnovější módou čínských zbohatlíků. Pořizují si je pro vlastní potěšení, ale i z obchodních důvodů.

Čínská konkubína
Konkubíny jsou nejnovější módou čínských zbohatlíků.

Ve velkých čínských městech den za dnem ubývá tradičních bicyklů a nahrazují je Mercedesy, mobilní telefony, obchodníci v oblecích a také mladé ženy. Po kontech v bance, mobilních telefonech a dovolených v zahraničí se nejnovější módou nových čínských zbohatlíků stala konkubína. Krásná mladá dívka najímaná buďto na určité hodiny, nebo jako stálý doprovod pro jednoho zákazníka, kterému je kdykoliv k dispozici.

V čínských poměrech není konkubína žádnou novinkou. Ženy jako doprovod či společnice se v Číně najímaly odpradávna, pouze po druhé světové válce, když se k moci dostali komunisté, byl konkubinát zakázán zákonem.

Zákon ovšem konkubíny nevymýtil. Vždy se špitalo, že obchodníci, politici, funkcionáři komunistické strany si prostitutky (i prostituty) a společnice neoficiálně vydržují. Toto počínání dokonce řídily i smlouvy mezi oběma stranami (jak nedávno psal čínský tisk), v nichž byla vymezena práva i povinnosti. Jediným rozdílem bylo, že prostituce se stala skrytou.

Konkubíny a prostitutky v dnešní Číně

Dnes jsou prostitutky i prostituti kdekoli v ulicích a na veřejnosti. Objevují se také na venkově, překvapivý je jejich počet v tradičně zemědělských oblastech, které bývají známé svou konzervativností a uzavřeností. V některých oblastech, městech či vesnicích se z prostituce stal doslova rodinný podnik. Otec prodává dceru, manžel ženu, bratr sestru. A přesto je prostituce oficiálními úřady považována za důsledek otevření země západu. Už se nemluví o tom, že v dobách puritánské Kulturní revoluce se prostitutka prodávala za pět jüanů za hodinu (přibližně dvacet korun).

Dnešní tarify jsou samozřejmě vyšší. Pohybují se od sta do tří set jüanů - záleží na požadovaných službách i úrovni klienta. A také na věku prodávané osoby.

Nejúspěšnější jsou svobodné ženy ve věku mezi dvaceti a třiceti lety. Často mívají seriózní zaměstnání a jen jednu či dvě noci v týdnu odcházejí provozovat nejstarší řemeslo - aby si vylepšily rozpočet, anebo čistě ze zájmu.

Mezi prostitutkami se často objevují herečky, univerzitní studentky, ale také matky rodin a prodavačky. Oficiální zaměstnání má dokonce 71,2 procenta čínských prostitutek.

Zvláštní skupinou jsou pak domácí služky, které uzavírají smlouvy na plat kolem pěti set jüanů měsíčně. Přitom ovšem nabízejí svému zaměstnavateli také "speciální služby". Nechávají si platit i pohlazení po tváři (sto jüanů) nebo po nohou (dvě stě jüanů). Ceny dalších služeb se nezveřejňují.


Další články

Islandský lišejník pukléřka islandská povzbuzuje činnost zažívacího traktu a působí protizánětlivě.
Ženy a sport
Caesarův pomník ve městě Nyon
Těstoviny různorodých tvarů patří mezi tradiční recepty italské kuchyně.
Jak hadi ztratili nohy
Tetování v historii několikrát proniklo do evropské kultury a dnes slaví návrat.
Asertivita v různých životních situacích.
Jackie Chan a jeho filmy, ve kterých tento herec předvádí akrobatické kousky, které berou dech.
Kokosová palma je pro obyvatele tropického pásma nepostradatelnou rostlinou.

Dosažitelnost díky mobilnímu telefonu stojí u proměny společnosti v informační době.

Mercedes-Benz 18/80 PS Typ Nürburg 460 poháněl osmiválec o výkonu osmi koňských sil.

Informační stránky Yin.cz Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů