Oko

Sova pálená

Sova pálená se nejčastěji zdržuje v lesních porostech střídajících se s otevřenými plochami, ale nevyhýbá se ani pobytu v městských parcích a zahradách.

Sova pálená
Sova pálená loví převážně v noci a za soumraku.

Sova pálená je společně s puštíkem naší nejhojněji zastoupenou sovou. Nejnápadnějším znakem, podle kterého ji snadno poznáme, je srdcovitý obličej s dvěma velkýma černýma očima a růžovým zobákem. Při letu jsou nápadné i zubaté okraje vnějších letek a krátký ocas. Sova pálená se nejčastěji zdržuje v lesních porostech střídajících se s otevřenými plochami, ale nevyhýbá se ani pobytu v městských parcích a zahradách, takže se s ní mohou setkat i obyvatelé Prahy.

Sova pálená loví převážně v noci a za soumraku. Za potravu jí slouží drobní hlodavci a hmyzožravci, méně již drobní ptáci, plazi a hmyz.

Sova pálená - hnízdění

Sova pálená si hnízdo nestaví a vejce klade obvykle do stromových dutin, tmavých koutů opuštěných a prázdných staveb, ale také na prázdných půdách či podkrovích obydlených budov. Samice snáší v březnu až dubnu 3 až 8 vajec, ze kterých se po 27 až 28 dnech líhnou mláďata, která jsou schopna letu ve věku přibližně 60 dní.


Další články

Sluneční brýle pro ochranu lidského zraku.
Vitamin C, který je z minulosti obestřen celou řadou mýtů.
Semena s návnadou získávají snadněji pomocí živočichů nová stanoviště.
Berneška rudokrká je jedním z nejkrásněji vybarvených druhů ptáků.
Koupel pro očistu těla.
Mravenec lesní plní funkce strážce čistoty naší přírody.
První předpověď počasí
Teplokrevnost je evoluční výhodou.
Asertivita v různých životních situacích.
Čaj je potěcha smyslů.
Magic the Gathering - příznivce hry Magic the Gathering lze po celém světě počítat na miliony.

Sova pálená je společně s puštíkem naše nejhojněji zastoupená sova. Nejnápadnějším znakem, podle kterého ji snadno poznáme, je srdcovitý obličej s dvěma velkýma černýma očima a růžovým zobákem.

Informační stránky Yin.cz Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů