Patek Philippe muzeum v Ženevě.
Hodinky Patek Philippe Calibre 89.
V listopadu 2001 bylo v Ženevě otevřeno Muzeum hodinek, v němž je ve čtyřech patrech vystaveno přes dva tisíce exponátů. Návštěvníci se mohou podívat, jak vznikaly a vyvíjely se první hodinky a jak se zdokonalovala hodinářská výroba. V muzeu je i dílna, ve které pracuje hodinář na restaurování starých modelů.
Ve druhém poschodí jsou hodinky vytvořené firmou Patek Philippe od roku 1839 až do současnosti. Jsou zde i nejsložitější hodinky na světě - mistrovské dílo Calibre 89. Patřily Henrymu Gravesi Jr.
Ve sbírce muzea jsou také hodinky, které nosil Lev Nikolajevič Tolstoj nebo Charlotte Brontëová, Marie Curie-Sklodowská, Rudyard Kipling či Albert Einstein.
Ve třetím poschodí muzea je vystaveno pět set starodávných exemplářů hodinek vyrobených nejen v ženevské manufaktuře, ale i v dalších švýcarských a evropských dílnách.
V posledním, čtvrtém patře je archiv manufaktury a v něm čtyři tisíce knih o hodinářství.
Další články
Gregoriánský kalendář zavedl roku 1582 papež Řehoř XIII reformou která opravovala nepřesnosti do té doby v Evropě platného juliánského kalendáře.
Vývěsní štíty
Lev indický je jediný lev žijící v Asii.
Životnost CD DVD a dalších digitálních médií
V listopadu 2001 bylo v Ženevě otevřeno Muzeum hodinek, ve druhém poschodí jsou hodinky vytvořené firmou Patek Philippe od roku 1839 až do současnosti.