Oko

Muzeum hodinek Patek Philippe

Patek Philippe muzeum v Ženevě.

Hodinky Patek Philippe Calibre 89

Hodinky Patek Philippe Calibre 89.

V listopadu 2001 bylo v Ženevě otevřeno Muzeum hodinek, v němž je ve čtyřech patrech vystaveno přes dva tisíce exponátů. Návštěvníci se mohou podívat, jak vznikaly a vyvíjely se první hodinky a jak se zdokonalovala hodinářská výroba. V muzeu je i dílna, ve které pracuje hodinář na restaurování starých modelů.

Ve druhém poschodí jsou hodinky vytvořené firmou Patek Philippe od roku 1839 až do současnosti. Jsou zde i nejsložitější hodinky na světě - mistrovské dílo Calibre 89. Patřily Henrymu Gravesi Jr.

Ve sbírce muzea jsou také hodinky, které nosil Lev Nikolajevič Tolstoj nebo Charlotte Brontëová, Marie Curie-Sklodowská, Rudyard Kipling či Albert Einstein.

Ve třetím poschodí muzea je vystaveno pět set starodávných exemplářů hodinek vyrobených nejen v ženevské manufaktuře, ale i v dalších švýcarských a evropských dílnách.

V posledním, čtvrtém patře je archiv manufaktury a v něm čtyři tisíce knih o hodinářství.

Hodiny, hodinky a hodináři


Další články

Gregoriánský kalendář zavedl roku 1582 papež Řehoř XIII reformou která opravovala nepřesnosti do té doby v Evropě platného juliánského kalendáře.
Vývěsní štíty
Lev indický je jediný lev žijící v Asii.
Životnost CD DVD a dalších digitálních médií

V listopadu 2001 bylo v Ženevě otevřeno Muzeum hodinek, ve druhém poschodí jsou hodinky vytvořené firmou Patek Philippe od roku 1839 až do současnosti.

Informační stránky Yin.cz Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů