Oko

Ostrov Bali

Tanah Lot, ostrov Bali
Tanah Lot, ostrov Bali. Obrázek: Wikipedia, autor: James Mason-Hudson.

Ostrov Bali je nejznámějším a turisticky nejnavštěvovanějším místem v celém Indonéském souostroví. Říká se mu také ostrov bohů. Mezi nejznámější turistická střediska patří Nusa Dua, Sanur a Kuta. Pobyt na ostrově Bali se dá kombinovat se Singapurem, Kuala Lumpur, Jakartou nebo Bangkokem.

Exotika už dávno nemusí být jen nedostižným snem, stačí vychytat levné letenky a vydat se za exotikou, ostatní náklady jsou už minimální.

Ostrov Bali je úžasná destinace. Pro cestování po ostrově si lze půjčit skútr. Před cestou si pořiď te mezinárodní řidičský průkaz. Na přejezdy mezi místy na ostrově se hodí také turistické shuttle busy.

Za nejlepší dobu, kdy se dá na ostrov Bali vyrazit, se považuje duben až září. Říjen a listopad jsou také dobré, ale občas už v těchto měsících čekejte déšť a sto procent slunce už asi také nebude. V prosinci a lednu pak už závisí na štěstí, může být hezky, ale také nemusí. Takže pokud nemáte pobyt na delší dobu, bude vám patrně propršelý týden dost vadit.

Za pozornost na ostrově Bali stojí například Ubud a okolní rýžová pole, jezero s chrámem v Bedugulu, sopka Batur, celý jižní poloostrov s chrámem Ulu Watu, Canggu s koncentrací lidí ze západu, z nichž někteří zde žijí prakticky trvale a ostrovy Gili a Lembongan. Na severovýchodě ostrova Bali se nachází český hotel s panoramatickým výhledem na moře Selang resort. Bungalovy jsou na terasách v tropické zeleni.

Na Bali žije většina příslušníků indonéské hinduistické menšiny. Ostrov Bali je známý uměním hudby, tance, malbami, sochařstvím, výrobky z kůže a kovotepectvím.


Další články

Mrtvé moře má velice slanou vodu.

Slovenské ledové jeskyně z nichž některé jsou přístupné.

Krutihlav obecný má zbarvení podobné rozpraskané kůře.

Ostrov Poveglia nalezneme mezi Benátkami a ostrovem Lido.

Datlovník obecný se pěstuje ve sklenících.

Růže pouště roste na území Keni.

Pouštní hlodavci přebývají přes den v norách.

Ostrov Aldabra vypadá jako z pohádky.

Rossovo moře zasahuje hluboko do Antarktidy.

Špička obecná se hodí do polévky.

Svitky od Mrtvého moře byly nalezeny v roce 1947.

Sysel obecný přespává zimu v norách.

Ostrov Martinik patří k nejpůvabnějším místům Malých Antil.

Přečerpávací vodní elektrárna Černé jezero pracuje mezi přírodním Černým jezerem a údolní nádrží Pod Černým jezerem.

Poušť Atacama nebyla vždy suchým územím.

Ostrov Bali, nejzápadnější z Malých Sund, leží mezi Jávou na západě a Lombokem na východě. Populace ostrova přesahuje v současné době 3 miliony obyvatel. Majoritou jsou zde Indonésané, ve městech je pak možné narazit i na indické a čínské obchodníky.

Články:

Pěstování rýže na Bali v zemědělských družstvech.

Vlaštovičník větší pochází z oblasti Středomoří.

Prskavec větší se řadí do čeledi střevlíků.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů