Oko

Massasijské pyramidy

Předmluva císaře Peťase:

Podařilo se mi objevit fragment dávného textu na téma massasijské pyramidy. Tento dávný fragment vědomostí z dávných časů internetového pravěku jsem umístil na toto místo tak, jak se mi jej podařilo objevit v ruinách Sithského chrámu a následně zrekonstruovat. Užívej jej ku prospěchu Temné strany.

Vlastní text:

Massasijské pyramidy:

(Sepsal P?n od Konstrukt? Darth Regis Wothar Janamoto y Kwistaz von Ashtak de Sebranka)

Pyramida je stavba, která sama o sobě přímo vybízí k magické představivosti. Ze všech trojrozměrných těles má nejmenší počet hran i ploch, nehledě na to, že pyramida byla vždy u primitivnějších kultur chápána jako jedna z nejvíce magicky aktivních staveb.

Humanoidní rasy přivedly stavbu pyramid až k úplné dokonalosti. Základní tvar vyvodily z mastavby, čímž vznikla stupňovitá pyramida a posléze, když se jejich technika zdokonalila, začaly stavět pyramidy lomené a poté pyramidy s tvarem klasického čtyřbokého jehlanu. Pyramida původně nesloužila pro koncentraci a skladování energie, ale jako monumentální hrobka králů, přičemž se samozřejmě patřičně dbalo na "magické tajemno" spojené s tehdejšími magickými obřady s pohřbíváním. K pohřbívání ve starých dobách lze říci pouze pár slov. V současné době je objektem studia naší vědecké sekce, nicméně již nyní můžeme zodpovědně prohlásit, že se pyramidy používaly i jako krvavé rituální obřtiště, ale otázka jakého charakteru rituály byly je nyní stále otázkou bádání. Bohužel, dnes se již asi nedozvíme která pyramida a kde byla postavena jako první ani to, která byla největší.

Kterákoliv dobře postavená pyramida má i účinky, které mohou leckteří laikové považovat za magii, přičemž se ale jedná pouze o bioenergetické pochody. Sýr v pyramidě se nekazí, žiletka postavená na ostří se sama nabrousí (místo aby se otupila) a chleba se sám od sebe rozloží na prvočinitele a nezplesniví. Jde vlastně o to, že pyramida má ideální tvar ke koncentraci bioenergie, která je všude. Tohoto faktu dokázal využít i Exar Kun, který do Massassijských pyramidových staveb shromždil sílu - prezentovanou midichloriany - ze svých obřadů, kde šlo o vlastn? o získání životní energie Massassijů pro účely síly. Samozřejmě by ale bylo mylné domnívat se, že Síla je totéž co bioenergie, nicméně lze vyvodit jakýsi poměr mezi přítomností a ochotou se shlukovat u midichlorianů a úrovní bioenergie v daném prostředí (viz. De energia et midichlorianibus).

Massassiové byli obyvateli jednoho měsíce plynné planety Yavin, Yavin 4, kteří byli pomocí Síly modifikováni pro účely Exara Kuna, což znamená že ve svém důsledku byli roboticky podřízení vůli svého pána, Exara Kuna. Tato modifikace měla jednu nevýhodu. A sice, že byť Massassiové měli vyšší svalový a vytrvalostní potenciál, rozumové schopnosti řešit technicko-logické problémy byly potlačeny. Zmíněná fakta v nás vyvolávají zcela logickou otázku, proč Exar Kun neměl místo Massassiů klasické droidy, kteří by byli zcela určitě levnější po všech stránkách? Na tuto otázku zatím neznáme odpověď, ale snažíme se, abychom ji co nejdříve našli (viz. Shift tax prises), ale již nyní je na 85% jasné, že to bylo z důvodu, že Massassiové mají určité množství energie i ve formě Síly, zatímco droidi mají jasně limitované množství energie, ale pouze elektrické.

Nejzajímavějším faktem na celém massassijském systému je asi to, že Massassiové si pyramidy sami vystavěli, čímž se účinek posléze nashromážděné energie, jak se domníváme, podstatně zvýšil. Pyramidy také nejsou stavěny nahodile, ale jsou na celé planetě soustředěny do pěti petagramů, které jsou na dohled od sebe, čímž se vzniklý prostor určený pro shromažďování energie podstatně zvýšil, nehledě na to, že nyní je zajištěna stejná hladina síly ve všech centrálních výstupních pyramidách. Dnes si již nemůžeme udělat ani mlhavou představu o maximálním energetickém stropě za panování Exar Kuna. V každém pentagramu je pět pyramid stojících na pěti vrcholech pentagramu, kromě jednoho pentagramu, kde je ještě navíc šestá pyramida přesně uprostřed pentagramu.

Naštěstí pro naše exaktní vědecké bádání o Exar Kunovi a aspektech síly, které Jediové nevyužívají je pot?uj?c?c? informace ta, že pyramidy nejsou ještě zhrouceny kompletně a že ještě dokáží jakž takž fungovat, takže archeologické bádání by mohlo být úspěné.

Archeologické vykopávky, které zatím byly započaty naznačují, že by mohl být objeven dokonce i nějaký pozůstatek Exara Kuna, nebo alespoň jeho hlavního Massassijského velitele. Z dalších archeologických vykopávek a dobových vyobrazení nám vyplývá, že pyramidy byly stupňovité - schodového tvaru a na špičce byla malá plošina, na které stál oltář. Půdorys pyramidy byl rovnoramenný trojúhelník, jehož strany měřily od dvaceti do padesáti metrů a výška trojúhelníku se pohybovala v intervalu od 17,3 metrů do 43,3 metrů. Plošina, kde byl umístěn oltář měla vždycky 3x3 metry. Nahoru na plošinu vedly schody, jejichž počet byl vždy násobkem čísla 7. Oltářová plošina byla podle všeho pokryta nějakým cenným kovem, ale díky tamnímu prostředí a hamižným Jediům po cenném kovu nic nezbylo, takže nyní je na pyramidách pouze provizorní organická boro-silikátové zakonzervování, aby se zabránilo dalšímu poškození do dalších vykopávek.


Další články

Sladový ocet se vyrábí sladováním z ječmene.

Frachťák TL-1200 je menší nákadní kosmická loď.

Strom tuje západní má úzkou kuželovitou korunu.

Císař Peťas si přivedl dělníky zpět do loděnic a na stavby.

Massasijské pyramidy.

Články:

Automatičtí opravárenští roboti, mechanoidi vizuálně vypadají jako velké ploché stonožky z kovu. Vypadají zvláštně, ale prý to jsou v podstatě živé bytosti, a zdá se, že celkem inteligentní.

Benzen se používá v průmyslu v roli rozpouštědla a jako výchozí látka pro výrobu mnoha výrobků. V malém množství se přidává do benzínu pro zlepšení oktanového čísla.

Mohutné pyramidy v Gíze jsou jedním z divů světa a předpokládali bychom, že je mají vědci prozkoumané skrznaskrz, nad jejich stavbami, výstavbou, posláním a konstrukcí se stále vznáší mnoho záhad.

Nápoj limonáda je vyrobený z ovocné šťávy a případně nasycený oxidem uhličitým.

Škroby jsou konečný produkt fotosyntézy rostlin. Využití nacházejí škroby například v potravinářství, v kvasném průmyslu, ve farmacii, k výrobě lepidel, nátěrů a apretur a pro výrobu škrobových derivátů.

Do křupavé kůrčičky lemující vyvýšené okraje koláče a měkkého středu plného zralých borůvek upečený borůvkový koláč je gastronomický vrchol sezony borůvek. Voňavý, sladký, nadýchaný a přitom stále příjemně osvěžující borůvkový koláč je jedním z nejlepších způsobů, jak uplatnit bohatou letní úrodu zralých borůvek. Hodí se k posezení u horké kávy, kakaa nebo čaje.

Mexická pyramida Slunce v Teotihuacánu.

Suchý Voltův článek je chemický zdroj elektrického napětí.

Massasijské pyramidy.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů