Snad nejznámější přenašečka genu hemofilie byla britská královna Viktorie. Hemofilie je vrozená porucha srážlivosti krve, která se projevuje zvýšenou krvácivostí. Královna Viktorie předala tento gen svému osmému potomkovi, synu Leopoldovi, který zemřel v 31 letech na krvácení do mozku. Gen po něm zdědila dcera Alice a její dvě dcery Alice a Beatrice jaj pak rozšířily do královských rodin Německa, Španělska a Ruska.
Do ruské carské rodiny zanesla poškozený gen vnučka královny Viktorie Alexandra Fjodorovna. Svému manželovi caru Mikulášovi II. porodila syna Alexeje, velmi těžce nemocnoho hemofilií. Časté krvácivé projevy mu téměř znemožňovaly normální život a byl neustále obklopen strážci a ošetřovateli.
Další články
Jak vzniká půda během přírodních procesů.
Tomel japonský má žluté nebo načervenalé plody.
Královna Alžběta I. Anglická vládla téměř padesát let.
Andělika lékařská patří do čeledi miříkovitých.
Kdoulovec japonský pochází z Japonska.
Jak funguje vysoká pec při získávání železa.
Port de Pollenca lemují přístavní hráze.
Královna Nefertiti žila ve výjimečném období historie.
Třešňová omáčka doplní pečená masa.
Lokvát japonský je malý strom.
Šalvěj lékařská dnes není již natolik rozšířena jako kdysi.
Possum medosavý dorůstá délky 5 až 9 centimetrů a hmotnosti 8 až 20 gramů.
Těstoviny s avokádem pečeme 25 až 30 minut v troubě.
Avokádo má je plod hruškovitého tvaru.
Královna Viktorie která se stala nejslavnější přenašečkou hemofilie všech dob. Osudové geny této nemoci předala svému osmému potomku, synu Leopoldovi, jehož dcera Alice se stale také přenašečkou. Toto neblaé dědictví předala také svým dcerám Beatrici a Alicie, které rozšířily onemocnění do královských rodin Španělska, Německa a Ruska.