Oko

Čistá voda je základ pitného režimu

Čistá voda
Čistá voda je základ pitného režimu. Obrázek: Wikipedia, autor: Walter J. Pilsak.

Čistá voda je základem pitného režimu, měla by tvořit alespoň polovinu denní dávky tekutin. Klidně lze vsadit na kohoutkovou vodovodní vodu, její kvalita je sledovaná a srovnatelná jako u některých balených vod. Většině lídí však čistá voda příliš nechutná a proto jí vypijí méně, než by měli. Tomu však lze předejít, stačí čistou pitnou vodu ochutit plátkem citronu, lístkem máty apod.

Další možností je oxidem uhličitým sycená voda. Perlivá sycená voda má na tělo stejné účinky, jako voda neperlivá, záleží tak pouze na osobních preferencích, jaké vodě dáte přednost. Studie provedená ve Spojených státech zjistila, že lidé konzumující perlivou vodu vypijí průměrně o 43 % vody více než lidé, kteří jsou odkázáni na pití vody z kohoutku.

Vedle čisté nebo perlivé vody jsou nejvhodnějšími nápoji slabší neslazené čaje (bylinkové jen v omezené míře a hlídejte si, zda ta která bylinka není kontraidikována vyším zdravotním stavem, také pamatujte, že určitý druh bylinkového čaje je vhodné pít po určitou dobu a poté tuto konkrétní bylinku na nějaký čas vysadit a pít čaj z jiné vhodné bylinky). Vhodné jsou i ředěné čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, domácí limonády apod.

Do pitného režimu lze zařadit i nápoje, které se dříve nedoporučovaly. Káva sice skutečně dehydratuje, v malém množství však tento efekt vyrovnají její pozitivní účinky. Ani osolené polévky a salátové zálivky s nálevem, do kterého jste přidali sůl, není třeba zavrhovat, pokud to s množstvím soli nepřeháníte. Při pocení totiž tělo opouští nejen voda, ale také minerály, především sodík.

Nedodržování pitného režimu patří k nejčastějším příčinám neúspěchu při snaze o redukci váhy.

Při odtučňovacích dietách je vhodné pít dokonce víc než za běžných okolností, dostatek tekutin totiž výrazně podporuje metabolismus a urychluje tak i odbourávání tuků.


Další články

Hemeroidy u konečníku se projevují krvácením.
Hnojení okrasných rostlin v červenci, jsou po něm krásnější, barvitější a vitálnější.
Chov papoušků rosela pestrá a dalších rosel.
Inline dráha Hipodrom Most naslouží pouze koním.
Inline stezka Baťův kanál se může pochlubit zajímavým startem i cílem.
Sluňák tvoří ojedinělé volné bloky nebo balvany křemenců.
Most Golden Gate Bridge se často ztrácí v mlze.
Inline stezka České Budějovice - Hluboká nad Vltavou vede podél řeky.
Horské dráhy se dokáží vyrovnat adrenalinovým sportům.
Spaní v koruně stromu Babí lom, Brno ve výšce 7 metrů.
Papoušek vlnkovaný v přírodě hnízdí na jihozápadě a jihovýchodě Austrálie.
Perlivá voda jejíž příprava prošla technickým vývojem.
Nejrychlejší ptáci, kteří to jsou?
Pozemská voda může být starší než sluneční soustavajejím zdrojem se mohlo stát molekulární mračno.

Čistá voda je základ pitného režimu, lze pít kohoutkovou vodovodní vodu nebo ji ochutit plátkem citronu, lístkem máty apod.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů