Oko

Bambusovité

Bambus
Bambusovité jsou dřeviny, jejichž stébla dřevnatí buď celá, nebo v dolní části.

Pojmenování bambus poprvé uvedl do botanického názvosloví Carl von Linné v roce 1753. Jde o souhrnné označení několika rodů z čeledi lipnicovitých. Bambusy jsou v této čeledi jedinými dřevinami. Jejich stébla dřevnatí buď celá, nebo pouze v dolní části. Skládají se z kolének (nodium) a článků (internodium). Stéblo má jen tolik článků, kolik jich bylo založeno ve výhonu.

Bambusy se dělí na výběžkaté, které se množí vegetativně prostřednictvím oddenků (rhizomů) a mohou se téměř nekontrolovaně šířit, a na trsnaté. Ty se nešíří do okolí, ale rostou v trsu, který postupně mohutní.

Monokarpické bambusy vykvétají a plodí jednou za život, polykarpické opakovaně. Plody mohou být obilky, peckovice i bobule.

Bambus


Další články

Klanopraška čínská zahání ospalost, takže umožňuje práci i učení i při omezeném spánku, zostřuje zrak a je vhodná při redukčních dietách, protože potlačuje chuť k jídlu. Navíc jako přírodní afrodisiakum má vliv na zvýšení potence u mužů.
Broskev je v Číně symbolem dlouhého života.
Třešně a višně mají lahodnou chuť i vůni.
Ohrožená panda a ničení bambusových hájů.
Medvědi jsou již odedávna jedněmi z nejpopulárnějších zvířat.
Jedlé kaštany slaví návrat na náš jídelníček.
Cvičení Qi Gong (Čchi kung) - práce s energií v sobě spojuje tělesný pohyb a dotek poznání světa, který je výsledkem hry energií, sil a vlivů.
Kapary jsou nerozvinutá poupata kapary trnité v octovém či slaném nálevu nebo soli. Kapary jsou pochoutkou nejčastěji používanou k rybám, zvěřině, do rajských a vinných omáček, nejrůznějších salátů a také některých druhů pizzy.
Goji - kustovnice čínská je považována za ovoce mládí.

Carl Von Linné citáty které vyslovil.

Informační stránky Yin.cz Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů