Singapur je na Západě znám jako město často neobvyklých zákazů.
Singapur, jeden z asijských tygrů, je město ve státě a stát ve městě. Jeho obyvatelstvo tvoří ze 78 procent Číňané, dále Malajci (14 %), Indové (6 %) a další národnosti. V Singapuru se domluvíte čtyřmi oficiálními jazyky - mandarinskou čínštinou, angličtinou, malajštinou a tamilštinou. Mezi náboženstvími, které vyznávají obyvatelé městského státu Singapur jsou nejrozšířenější buddhismus, islám, hinduismus a křesťanství.
Singapur je ve světě proslulý svými neobvyklými zákony, nařízeními a pravidly. Někdy se zdají absurdní, ale dodržují je místní i zahraniční návštěvníci.
Najdou-li celníci u někoho balíček žvýkaček nebo erotický časopis, čeká ho vysoká pokuta. Za drogy může následovat i trest smrti, podobně jako v sousední Malajsii nebo Thajsku. Nařízení uvedla v život Strana lidové akce. Neznalost zákonů neomlouvá. Žvýkání žvýkačky tam, kde je to zakázáno, je pokutováno částkou tisíc dolarů. Kouření na nepovolených místech stojí pět set dolarů. Kdo neodhodí odpadky do koše, ale na zem a je přistižen, může počítat s pokutou tisíc dolarů. Ničení zeleně stojí pět set dolarů a krmení ptáků dokonce dvojnásobek. Pokutováno je špatné uzavření vodovodního kohoutku a mnoho jiných, zcela běžných přestupků. I přes všechny tyto podivné zákazy je však Singapur městem, na které se nezapomíná a do kterého se každý návštěvník chce vrátit.
Další články
Žvýkačky jsou ve městě Singapur omezovány zákonem.
Čaj doporučuje tradiční čínská medicína.
Mořské řasy jsou využívány mnohými asijskými recepty.
Město Phnompenh je metropole Kambodže.
Havajské ostrovy jsou místem, na kterém se spojuje oheň a voda.
Tradiční čínská medicína spočívá v harmonizování organismu.
Korejský ženšen využívá tradiční asijská medicína.
Čaj Darjeeling se pěstuje v himálajském podhůří.
Tetování v historii několikrát proniklo do kultury a dnes slaví návrat.
Goji - kustovnice čínská vyniká zdravotními účinky svých plodů.
Zelený čaj se pije po celém světě.