Oko

Luxusní šperky se vrací

Černé diamanty, telefony zdobené brilianty, perly. Šperky již dávno odložili nenápadnost, právě naopak. Jsou velké, nápadné, blýskavé, luxusní a drahé.

Drahé kameny se přestaly měřit na karáty, ale začaly se přeměřovat v centimetrech. Barokní dámy by mohly závidět. Módu nápadných šperků spustily před časem jejich následovnice v Hollywoodu, stejně jako nejvyšší newyorská společnost. Záhy se nová šperkománie rozšířila i na stará kontinet.

Luxusní šperky se vrací

Když si dámy začaly vybírat nápadné kousky, museli se tomuto novému trendu přizpůsobit i návrháři. Vřetně hvězd, které dosud vyznávaly minimalismus a styl zvaný "understatement". Tom Ford, dvorní návrhář firmy Gucci, tak například nabízí kolekci šperků, které rozhodně nikdo nepřehlédne. A v tomto duchu připravily své kolekce i další přední firmy.

Nápadné luxusní šperky se už dávno sportovním svetrunenosí jen k večerním šatům. Americká hvězda nezávislých filmů Hilary Swanková naučila své kolegyně nosit šperk i na sportovním svetru. Záhy ji následovala polovina Ameriky.

Někteří lidé se domnívají, že návrat nápadných luxusních šperků je důsledkem potřeby nějak vyniknout, stát se individualitou, zaujmout okolí. Svět byl již dlouhou dobu nenápadný a unifikovaný. Po letech splývání s davem se ženy chtějí opět odlišovat. Nechtějí potkávat své známé se stejnými šperky. Nastala doba renesance luxusu, jak říkají psychologové i odborníci na módu. Tento luxus si pochopitelně dopřávají především ženy, které se ničeho luxusního nikdy nevzdávaly.

Šperky se nosí nejen na krku, na rukou či ve vlasech, ale šperkem může být i mobilní telefon ozdobený sto osmdesáti černými brilianty o váze celkem dvaceti karátů. Je to nejdražší telefon na světě. Neznámý kupec jich objednal padesát kusů jako dárek pro dámy na vánočním večírku.

Luxusní šperky již také dávno nepatří jen určité věkové skupině. Top modelky a filmové hvězdy jsou mladé dívky. Dříve nosívaly bižuterii, ale dnes se tvůrci šperků zaměřují přímo na ně.

"Šperky jsou zbytečné, ale jakmile si je připne dáma, stávají se klenotem," prohlásil kdysi Oscar Wilde. A platí to i dnes. Ostatně nejvýstižněji vystihla současnou situaci Ivana Trumpová, když prohlásila: "Konečně se vrátil glamour."


Další články

Město Phnompenh je metropole Kambodže.
Řeka Ganga je největší řeka indického subkontinentu.
Vánoční rostliny musí nejen odolat mrazům, ale také se ubránit býložravcům.
Havajské ostrovy jsou místem, na kterém se spojuje oheň a voda.
Komořanské jezero se rozkládalo v podhůří Krušných hor.
Čaj Darjeeling se pěstuje v himálajském podhůří.
Mořské řasy jsou využívány mnohými asijskými recepty.
Tradiční čínská medicína spočívá v harmonizování organismu.
Černé perly z Tichomoří.
Umělé diamanty jsou průmyslově vyráběny již celé půlstoletí.
Masožravé rostliny lapají hmyz.
Luxusní historické vlaky slaví triumfální návrat na turistickou scénu.
Goji - kustovnice čínská vyniká zdravotními účinky svých plodů.

Luxusní šperky se vrací a u dam si získávají zpět svoji oblibu.

Informační stránky Yin.cz Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů