Oko

Replika jeskyně Altamira

Replika jeskyně Altamira
Replika jeskyně Altamira

V letošním roce byly ve španělské Kantabrii zahájeny práce na vybudování nového Muzea starověkého umění, v němž bude, mimo jiné, postavena věrná replika jeskyně Altamira, skrývající ve svých útrobách nejstarší malby paleolitického člověka. Kresby v jeskyni Altamira jsou staré přibližně patnáct tisíc let. Od svého objevení vzbuzují neutuchající zájem odborníků i laické veřejnosti. Jeskyně Altamira je považována za jeden z největších pokladů paleolitického umění. Otevření muzea umožní, aby se s kopiemi pradávných jeskynních maleb seznámilo každoročně až šest set tisíc návštěvníků, aniž by přitom byly ohroženy vzácné originály. Nezanedbatelný je rovněž finanční přínos z turistického ruchu.


Další články

Poklady nalezené na dně moří - Podle odhadů se na dně světových moří nachází na tři miliony vraků lodí, které ztroskotaly za posledních pět tisíc let a z nichž mnohé obsahují poklady velké hodnoty.
Vikingové

V letošním roce byly ve španělské Kantabrii zahájeny práce na vybudování nového Muzea starověkého umění, jehož součástí bude věrná replika jeskyně Altamira.

Informační stránky Yin.cz Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů