Oko

Jak přelstít hlad

Sklenice vody
Přelstít hlad vám pomůže sklenice teplé vody, pijte ji po malých doušcích, žaludek ji prý považuje za teplou polévku.

Každý, kdo někdy držel dietu, ví, že i při té nejsilnější vůli a motivaci přijdou chvilky, kdy je hlad silnější než my a všechna naše předsevzetí. Přesněji řečeno silnější je naše chuť se prostě pořádně nadlábnout a dietu hodit za hlavu. V tuto chvíli je dobré znát několik osvědčených vychytávek, jak přelstít hlad, oklamat své tělo a nadále mít dobrý pocit, že to všechno pěkně zvládáme. Zkrotit zrádnou mlsnou má několik efektů. Patří mezi ně například fakt, že se trénujeme v sebeovládání, vůli, naše tělo se učí hospodařit s omezeným přísunem kalorií, často roztažený žaludek se zdravě scvrkne apod. Tak co na tebe platí, hlade, jak tě přelstít?

1) Vyhněte se hustým polévkám Máte rádi husté a přesnídávkové polévky s jíškou? Máte špatnou zprávu: tloustnete po nich. Na mouku při dietách zapomeňte. Dejte do ní třeba brambory, rýži, bulgur, kukskus, zrátka ne mouku. Po té se kyne. Ideální je, když polévku, nejlépe vývar, zahustíte zeleninou. Žádné nudle, noky, ale spousta zleeniny. Jakou kdo má rád.

2) Zeleninu s sebou Nejen při dietě je rozumné nosit sebou syrovou kedlubnu, ale i jinou syrovou zeleninu (očištěnou a okrájenou mrkev, celer, okurku, rajčata, papriky...atd). Když vás přepadne hlad, nemusíte ho zahánět hamburgrem nebo chlebíčkem. Sáhněte do kabelky a chroupejte.

3) Tlačte si akupresurní bod pod nosem Na těle existují speciální body. Když zmáčkente, hlad a mlsná poleví. Ten první je přesně uprostřed mezi nosem a horním rtem. Položte si na toto místo prst a mačkejte ho jednu minutu. Druhý se nachází na ušním lalůčku. Ten se namačká pravým prstem na levém uchu a levým prstem na pravém uchu. Zmáčkněte ho 3x za sebou.

4) Vyhněte se oranžové barvě Pokud máte oranžovou barvu, musíte počítat s tím, že budete stále hladoví. Oranžová totiž vyvolává chuť. Přesně tu, kterou nechceme. Nevadí oranžová na oblečení, nábytku nebo zdi. Nejhorší je mít oranžovou kuchyň nebo talíře. Naopak chuť odlamuje modrá barva.

5) Čichtejte vanilku Modelky, které si nemlžou dovolit ani gram tuku navíc, mají velmi speciální trik, když chtějí zahnat chuť k jídlu. Nosí sebou v lahvičce vanilkovou tinturum ke které se přivoní. Údajně pak hlad ustoupí. Tintura se dá koupit na webu nrbo v bioobchodech.

6) Přelstít hlad pomůže mentol Dobrým likvidátorem pocitu neodolattelného hladu je mentol. Tedy přesněji mentolová příchuť. Když máte hlad, žvýkejte menentolovou žvýkačku nebo si ústa vypláchněte mentolovou ústní vodou. Pomáhá to neutralizovat chuť na sladké a tučné jídlo.

7) Minerální terapie proti hladu Chuť na pamlsky a sladké má na svědomí nedostatek hořčíku. Kupte si minerální vodu, která jej obsahuje, a po troškách ji během dne popíjejte.

8) Myslete na hubené Třeba na děti, na dobrý film, který jste viděli, nebo jen spořádejte své sny. Hodně pomáhá (platí to pro ženy) si ve slabé chvilce otevřít módní časopis, ze kterého si usmívají štíhlé krasavice.

9) Čtěte vtipné knížky a smějte se Na mlsnou platí i smích, který údajně v mozku aktivuje centra tlumící hlad.

10) Smažte bez tuků Když člověk drží dietu, má jako na potvoru chuť na něco tučného (a nezdravého). Pořiďte si nerezovou teflonovou pánev a můžete si dovolit občas i smažené dobroty. Prostě je připravujte bez tuku.

11) Před nákupem se najezte Jít nakoupit jídlo ve chvíli, kdy máte hlad, je chyba. Nakoupíte kdeco, včetně různých pamlsků. Myslete na pravidlo (co není doma, to se nesní). Je dokázáno, že najedení lidé nakupují méně a rozumněji.

12) Dejte si čokoládu černou jako bota Je doslova dietním fenoménem a legendou, že když hubneme, míváme chuť na čokoládu. Někdy tak velkou, že nejde odolat, a je hotovo. V tom případě se netýrejte se a dejte si. Ale tmavou, s co nejvyšším obsahem kakaa, nejmnéně 70 %. Můžete to udělat i tak, že čokoládu rozmícháte v horkém nízkotučném mléce a osladíte stévií.

13) Televize v pohybu To znamená, že máte při koukání cvičit. Naprosto ideální je rotoped. I kdyby jste se na něm měli jen šourat, je lepší než mlsat brambůrky. Dobré jsou i cviky vleže na gauči (např. kmity nohou apod.)

14) Co sníte, to si zapište Kupte si diář a týden zapisujte vše, co sníte. Ale opravdu všechno, nevynechejte ani čtvrtku jablka. Pak si to celé přečtěte. Bude to asi překvapení, kolik nesmyslů a pamlsků se za 7 dní stihli zblaštit.

15) Pravidlo pěti Máme na mysli staré dobré pravidlo pěti jídel denně. Možná, ho podceňujete. V tom případě se vám bude hubnout těžko. Jíst pravidelně v menších porcích, naložený na malých talířcích, totiž pomáhá přelstít hlad.

16) Ájurvédský dietní trik Je jednoduchý. Vezměte si větší sklenici a nalijte do ní teplou vodu. Pijte ji po malých doušcích - měli byste mít dopito tak do deseti minut. Žaludek to prý považuje za teplou polévku a dá vám chvíli pokoj.


Další články

Ostrov Gaudeloupe vystupuje z vln 600 km severně od Jižní Ameriky.
Vrhcáby, anglicky Backgammon mají dlouhou tradici.
Větrné mlýny kolem Severního moře.
Černé perly mají zvláštní tajemnou přitažlivost.
Lev indický žije v rezervaci Gírský les.
Poušť Gobi má mnoho podob.
Ořechový olej nalézá uplatnění ve studené kuchyni.
Jak skáče blecha jejíž skokanské schopnosti jsou ohromující.
Kočkodan husarský žije nejseverněji.
Strnad obecný dorůstá délky 15 až 17 centimetrů.
Šíření zvuku ve vodě probíhá jinak, než na vzduchu.
Jantarová komnata zmizela ve víru druhé světové války.
Ostrov Phu Quoc je perla Vietnamu.
Arašídový olej vyniká svým obsahem kvalitních rostlinných tuků.
Turecká káva pění v přísloví i na stole.
Ostrov Zanzibar byl obchodním centrem východního pobřeží Afriky.
Červená barva krve díky přítomnosti červených krvinek.
Písečné duny v Čechách a na Moravě například u Vlkova.
Kapary jsou oblíbená součást středomořské kuchyně.
Vysavač s vodním filtrem používá k filtraci prachu vodu.
Kakaovník, kakao a čokoláda

Informační stránky Yin.cz Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů