Oko

Přírodní krása

Také je vaše koupelna přeplněná lahvičkami a kelímky kosmetiky? Možná by to šlo i jinak. Pro některé kosmetické zázraky je totiž lepší sáhnout přímo do ledničky.

Citron
Díky velkému množství minerálů dokážou citrony v kosmetice leccos vyhladit, odstranit, vybělit, je to jeden z prostředků přírodní krásy.

Vejce pro krásné vlasy: O blahodárných účincích vajec na vlasy věděly dobře už naše babičky. Použít se dá jak bílek, tak žloutek. Každá z těchto složek má jiný účinek. Záleží tedy na tom, jak bychom svou kštici chtěli vylepšit. Maska z rozšlehaných vaječných bílků, kterou je třeba opravdu důkladně opláchnout, podporuje růst vlasů. Po půlhodinové kúře z dvou žloutků a olivového oleje budou zase naše vlasy krásně lesklé, hebké a regenerované.

Med na rty: Skvělý, regenerační a v neposlední řadě slaďoučký balzám na rty si připravíte snadno, když smícháte obyčejnou kosmetickou vazelínu s medem. Do směsi můžete přidat trochu kakaového prášku, který ji ještě obohatí o další vitamíny.

Jogurt pro péči o pleť: Smetanový jogurt bez cukru je základní složka většiny podomácku vyrobených pleťových masek. Žádoucí je zejména působení laktobacilů, které obsahuje. Pokud do něj přidáme nastrouhanou okurku, pomůže zmatnit mastnou pleť. Rozmačkaný banán zase pomůže suché kůži. Připravit si můžeme i vlastnoruční peeling, když do jogurtu zamícháme nasekané kousky oříšků nebo semínek.

Citron jako korektor: Díky velkému množství minerálů dokážou citrony v kosmetice leccos vyhladit, odstranit, vybělit. Jeho šťávou můžeme ošetřit jizvičky po akné a také pomáhá redukovat pigmentové skvrny. Stačí ji přimíchat do obyčejného krému na ruce. Kuřáci by jistě mohli ocenit další schopnost citronu - jeho šťavnatá dužina totiž umí bělit zažloutlé nehty.


Další články

Mravenec lesní staví jako své obydlí kupy z jehličí.
Bakterie E. coli vylučuje shiga toxin.
Sopka Tambora vybuchla roku 1815 v největší erupci novodobých dějin, kterou bylo slyšet až do vzdálenosti 2700 kilometrů.
Pěstování datlí v Egyptě kde se tradičně pěstují v pouštních oázách.
Čmeláčí med vystačí pouze pro vlastní potřebu hnízda.
Tradiční čínská medicína spočívá v harmonizování organismu.
Ovčí vlna šatí lidi již více než deset tisíc let.
Havajské ostrovy jsou tichomořské souostroví činných sopek.
Mšice se živí sáním rostlinných šťáv.
Sopka Vesuv je pod dohledem vědců kteří monitorují její aktivitu.
Krása se dá ovlivnit jen částečně.
Čaj Darjeeling se v himálajském podhůří pěstuje od poloviny 19. století, kdy ho začali pěstovat angličtí kolonizátoři.
Přírodní vlivy a délka života stromů

Přírodní krása míří z vaší lednice přímo na obličej. Pro některé kosmetické zázraky můžeme totiž sáhnout přímo do ledničky.

Informační stránky Yin.cz Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů