Oko

Způsoby přípravy kávy

Způsobů přípravy kávy je mnoho, pojďme se podívat na ty, se kterými se v našich končinách můžeme setkat nejčastěji.

Způsob přípravy kávy espresso

Káva espresso se připravuje tak, že voda je přes mletou kávu protlačována vysokým tlakem. Díky tomu je espresso výrazně intenzivnější než káva filtrovaná.

Způsob přípravy kávy espresso macchiato (makiáto)

Káva espresso macchiato je vlastně espresso s mléčnou pěnou. Čím tučnější mléko se na přípravu kávy espresso macchiato použije, tím je pěna pevnější.

Způsob přípravy kávy Flat White

Při přípravě kávy Flat White se připraví dvojité espresso a nahoru se nalije horké napěněné mléko. Množství mléka by mělo být oproti kávě dvojnásobné. Nesmí dojít k promíchání vrstev.

Způsob přípravy kávy lungo

Káva lungo je větší varianta espressa, která se připravuje ze stejného množství kávy jako espresso, vody je však dvojnásobné množství. Chuťově tedy není v porovnáním s kávou espresso natolik intenzivní.

Způsob přípravy kávy cappuccino

Příprava kávy cappuccino se řídí pravidlem tří třetin. Na třetinu espressa se du šálku přidá třetina ohřátého mléka a následně třetina mléčné pěny.

Způsob přípravy kávy caffé corretto

Klasické espresso si Italové často vylepšují přidáním grapu. Výborné je i s amaretem nebo sambukou. Mimo Itálii se tomuto druhu kávy říká caffé corretto.

Způsob přípravy kávy americano

Základní variantou přípravy kávy americano je dvojité espresso, které je dolité dvojnásobným množstvím vody, tedy 100 ml.

Způsob přípravy kávy espresso romano

Za na první pohlee poněkud tajemným názvem espresso romano se skrývá espresso podávané s plátkem citronu. Citronová šťáva se natírá i na okraj šálku.

Způsob přípravy kávy caffé latte

Káva caffé latte je dokonalé krémové potěšení. Přiravuje se tak, že nejprve se napění mléko a poté se promíchá, takže pěna je velmi jemná. Poměr je cca 200 ml mléka na jedno klasické espresso.

Způsob přípravy kávy caffé mocha

Při přípravě kávy caffé mocha se espresso doplňuje čokoládovým sirupem a mlékem (případně rovnou kakaem) a navrch se přidává šlehačka.

Způsob přípravy irské kávy

Irská káva, to je opravdu silné kafe, na 100 ml kávy se přidává až 40 ml irské whisky. Nahoře je pak irská káva korunována kopečkem šlehačky.

Způsob přípravy latte macchiato

V překladu latte macchiato znamená flekaté mléko. Káva se při přípravě latte macchiato nalije na mléko a ozdobí mléčnou pěnou.

Způsob přípravy kávy frappé

Kdo má rád studenou kávu, tuhle pochoutku zajisté ocení. Při přípravě kávy frappé se espresso napění v šejkru se studeným mlékem, přelije se do sklenice a nahoru se přidá zmrzlina.


Další články

Jules Verne: Děti kapitána Granta je román tvořící první díl autorovy volné trilogie, do které ještě patří Dvacet tisíc mil pod mořem a Tajuplný ostrov.

Moskvu s Vladivostokem spojující Transsibiřská magistrála je nejdelší železniční tratí na světě i páteřní dopravní tepnou Ruska.

Ze středověkého gotického hradu přestavěný zámek Bruntál stojí přímo v centru stejnojmenného města na severu Moravy.

Příznivé středomořské klima je charakteristické teplými a suchými léty následovanými mírnými děštivými zimami.

Nejpohodlnější způsob práce je pracovat z domu neboli Home Office je flexibilní výkon prácovní činnosti z domova mimo prostory kanceláří na plný nebo částečný úvazek. Home Office prochází oboustranným růstem obliby a tento způsob výkonu práce jde trendu naproti.

Jihomoravský zámek Lednice a přilehlý park, leží pouhých 8 kilometrů od Valtic. Novogotický zámek tvoří součást světoznámého lednicko-valtického areálu zařazeného do seznamu Unesco.

Na horké maliny se hodí sklenička, do které horké maliny nalijeme společně s pudinkem, zmrzlinou a do jemna vyšlehanou šlehačkou.

Motýl babočka paví oko nese svoje druhové jméno podle výrazně zbarvených skvrn, které se nacházejí na jeho křídlech.

Ze starověku pocházející Velká pyramida v Gíze.

Světlo světa spatřila káva na území, kde se dnes rozkládá Etiopie.

Tažný pták čáp černý hnízdí většinou vysoko na stromech.

Označení zaručená tradiční specialita značí potraviny vyráběné tradičním postupem po dobu alespoň třiceti let.

Europa Park ve městě Rust na jihozápadě Německa je nejoblíbenějším zábavním parkem v Německu.

Jaké způsoby přípravy kávy jsou nejběžnější, nejoblíbenější a nejčastěji používané a jaké jsou výsledné nápoje. Káva není jen obyčejný nápoj, dodává dobrou náladu a pro mnohé z nás je i součástí našich každodenních rituálů. Řada z nás si den bez tohoto tmavého voňavého nápoje snad ani nedokáže představit.

Články:

Francouzský průmyslník Louis Renault je spoluzakladatel stejnojmenné automobilové firmy.

Na břehu Munického rybníka stojí lovecký zámek Ohrada, určený původně k pořádání okázaých lovů pro reprezentační účely.

Mezi ptáky patří kormoráni bezesporu k nejobratnějších lovcům ryb. Lov ryb pomocí kormoránů je běžně k vidění především v jižní Asii.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů