Oko

Lov ryb pomocí kormoránů

Kormoráni jsou ptáci živící se rybami, které loví pod hladinou. Pohybují se vpřed silnými záběry nohou. Zůstávají pod hladinou více než minutu a mohou se potopit do hloubky až deseti metrů.

Na rozdíl od většiny vodních ptáků nemají kormoráni nesmáčivé peří a po návratu z vody roztahují křídla, aby se osušili.

Je známo zhruba třicet druhů kormoránů. Nejpočetnější a nejvíce rozšířený z nich je kormorán velký. Žije v okolí jezer, řek a zálivů, ale i na mořském pobřeží. Hnízda so kormoráni staví na útesech nebo na stromech.

V jižní Asii jsou kormoráni po tisíciletí používáni k lovu ryb. Na krk jim lidé navléknou prstenec, takže kormorán nemůže ulovenou rybu spolknout. Rybář mu je poté vytáhne ze zobáku.


Další články

Obec Liberk v malebném podhůří Orlických hor je unikátní souborem dřevěných staveb, mezi kterými viniká především dřevěný kostel sv. Petra a Pavla připomínající svojí podobou kostely, se kterými se setkáváme ve slovenských Karpatech.

Moskvu s Vladivostokem spojující Transsibiřská magistrála je nejdelší železniční tratí na světě i hlavní dopravní tepnou Ruska.

Příznivé středomořské klima je charakteristické teplými a suchými léty následovanými mírnými děštivými zimami.

Přírodní park Ribeira dos Caldeiroes na ostrově Sao Miguel hostí mnoho typických zástupců makaronéské flóry včetně vzácného ptačího druhu hýla azorského.

Jihomoravský zámek Lednice a přilehlý park, leží pouhých 8 kilometrů od Valtic. Novogotický zámek tvoří součást světoznámého lednicko-valtického areálu zařazeného do seznamu Unesco.

Na horké maliny se hodí sklenička, do které horké maliny nalijeme společně s pudinkem, zmrzlinou a do jemna vyšlehanou šlehačkou.

Nejpohodlnější způsob práce je pracovat z domu neboli Home Office je flexibilní výkon prácovní činnosti z domova mimo prostory kanceláří na plný nebo částečný úvazek. Home Office prochází oboustranným růstem obliby a tento způsob výkonu práce jde trendu naproti.

Motýl babočka paví oko nese svoje druhové jméno dostal podle výrazně zbarvených skvrn, které se nacházejí na jeho křídlech.

V lesnickém žargonu se slovem mrť označuje vrstva tlejícího listí a jehličí pokrývající povrch země v oblastech lesů.

Zaniklý skalní hrad Šaunštejn v národním parku České Švýcarsko stojí nedaleko Vysoké Lípy, přičemž přístupný je po vysutých žebřících. Z vrcholu pískovcového bloku, na kterém v minulosti stával skalní hrad Šaunštejn, lze spatřit malebné okolí Vysoké Lípy i značnou část Českého Švýcarska.

Z gotického hradu přestavěný zámek Bruntál stojí přímo v centru stejnojmenného města na severu Moravy.

Slatinné lázně Toušeň jsou malebně zasazeny v příjemné typické středočeské krajině na soutoku Labe a Jizery 25 kilometrů severovýchodně od Prahy.

Označení zaručená tradiční specialita značí potraviny vyráběné tradičním postupem po dobu alespoň třiceti let.

Jules Verne: Děti kapitána Granta je román tvořící první díl autorovy volné trilogie, do které ještě patří Dvacet tisíc mil pod mořem a Tajuplný ostrov.

V ptačí říši patří kormoráni bezesporu k nejobratnějších lovcům ryb. Lov ryb pomocí kormoránů je běžný především v jižní Asii.

Články:

Na břehu Munického rybníka stojí lovecký zámek Ohrada, určený původně k pořádání okázaých lovů pro reprezentační účely.

Prutovitý keř ostružina malina plodí plody známé mezi lidmi obecně jako maliny. Divoké maliny jsou menší, vyšlechtěné pak větší.

Francouzský průmyslník Louis Renault je spoluzakladatel stejnojmenné automobilové firmy.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů