Oko

Louis Renault

Louis Renault
Louis Renault. Obrázek: Wikipedia, autor: Harris & Ewing Collection (Library of Congress). This work is from the Harris & Ewing collection at the Library of Congress. According to the library, there are no known copyright restrictions on the use of this work.

Francouzský průmyslník, spoluzakladatel automobilové firmy Renault Louis Renault se stal jedním z předních průkopníků automobilismu.

Svůj první automobil vyrobil Louis Renault v roce 1898 a následně založil společně se svými bratry Marcelem a Fernandem vlastní firmu.

Vítězství vozu Renault v závodě Paříž-Bordeaux v roce 1900 jim přineslo objednávky na 350 vozů, což se stalo impulsem pro rozvoj firmy.

Renault postavil první uzavřený automobil na světě. Díky tomu již řidiči přestali potřebovat čepici, kožený kabát a závodnické brýle.

Louis Renault se také podílel na návrzích mnoha dodnes používaných technických řešení, jimiž jsou například hydraulické tlumiče, bubnové brzdy, turbodmychadlo ale i taxametr a dlaší.


Další články

Kamenný dolmen tvoří několik stojících menhirů, na které je položen plochý kámen nebo několik kamenů.

Prutovité keře maliny plodí sladká souplodí peckoviček.

Do délky nejméně 651 kilomterů se táhnoucí jeskyně Mammoth-Flint Ridge Cave System jsou nejdelší známý suchý podzemní systém.

Athénský přístav Pireus je nejznámější řecký přístav, významné průmyslové centrum.

Chlorofyl neboli listová zeleň slouží rostlinám k fotosyntéze.

Flexibilní forma zaměstnávání Home Office je vykonávání práce z domova mimo vlastní kancelář. Home Office prochází oboustranným zvýšením obliby.

Indické město Džódhpur v Rádžasthánu vzniklo na frekventované obchodní cestě do přístavních obchodních center v Gudžarátu.

Mezi Rakouskem a Maďarskem rozložené Neziderské jezero s velmi malou hloubkou obklopuje několikakilometrové pásmo porostlé rákosím.

Damaskování kovů je jemná technika povrchové úpravy vykládáním drobnými destičkami zlata, mědi či stříbra.

Sochy Karyatidy byly použity namísto sloupů v akropolském Erechtheiu.

Španělské město Cuenca proslulo pozoruhodnými visícími domy a monumentální katedrálou.

Na horké maliny se hodí sklenička, do které horké maliny nalijeme společně s pudinkem, zmrzlinou a do jemna vyšlehanou šlehačkou.

Moskvu s Vladivostokem spojující Transsibiřská magistrála je nejdelší železniční trať na světě i hlavní dopravní tepna Ruska.

Francouzský průmyslník, spoluzakladatel automobilové firmy Renault Louis Renault se stal jedním z předních průkopníků automobilismu. Podílel se také na návrzích mnoha technických řešení používaných dodnes, jimiž jsou hydraulické tlumiče, bubnové brzdy, turbodmychadlo apod.

Články:

Přízemní sál otevřený do zahrady sala terrena, nazývaný rovněž zahradní sál, je typický architektonický prvek charakteristický pro zámecké stavby. Sala terrena je reprezentativně vyzdobený sál situovaný v přízemním podlaží, většinou v hlavní ose zámku nebo paláce, případně tvoří samostatnou stavbu.

Dokonalé číslo je součtem všech svých kladných dělitelů kromě sebe samotného.

Prutovitý keř ostružina malina plodí plody známé jako maliny. Divoké jsou menší, vyšlechtěné větší.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů