Oko

Císař Peťas si přichází pro Alienu

V příběhu Dojdu si pro Alienu si císař a mocný uživatel Síly Peťas došlápl na predátory, kteří mu ukradli jeho oblíbeného mazlíka vetřelčí královnu Alienu, rázně zjednal nápravu a přivedl si ji zpět. Pojďme se tento příběh podívat z pohledu Alieny.

Aliena je vyděšená, spoutána důmyslnými okovy se nemůže ani pohnout, jediná část těla, kterou může pohybovat, je její vnitřní čelist a tou na pouta bránící jí v pohybu nedosáhne. Jediné, co jí zatím dává jiskřičku naděje a brání propadnout zoufalství je pouto v Síle pojící ji s císařem Peťasem, který díky němu ví, kde Alienu hledat a je na cestě sem.

Predátoři chystají její zamražení, Aliena si již zoufá, že jakmile ji predátoři ponoří do tekutého dusíku a zmrazí ji, spojení s císařem Peťasem se přeruší a ona bude ztracena, když vtom Aliena vnímá výstup predátoří lodi z hyperprostoru. A je to pěkně drsný výstup z hyperprostoru, loď je surově vytažena gravitační studní interdikčního křižníku. Netrvá ani okamžik, kolem Alieny zhasnou světla a vše ztichne. Císař Peťas predátoří loď právě zbleskoval a ta se po notné dávce blesků Temné strany bezmocně vznáší ve vesmíru. Aliena nyní vnímá císaře Peťase v Síle jako jasně žhnoucí bytost, pouto mezi nimi je silnější než kdy předtím a ona vnímá běsnění Temné strany, jež se zmocnilo císaře Peťase v okamžiku, kdy kvantově zesílilo jejich propojení a on bytostně vnímá, jak jí predátoři ubližují.

Do predátorů jako když střelí, nechají Alienu viset a rozběhnou se pryč. Aliena visí bezmocně jako pulec uprostřed místnosti bez možnosti se pohnout a v Síle vnímá císaře Peťase, jež si jde pro ni a již je blízko, světelným mečem propálí trup lodi a prosekává se šiky predátorů veden Temnou stranou v bojovém šílenství.

Netrvá dlouho a císař Peťas stane ve dveřích. Aliena na něj pohlédne žalujícím pohledem, němě mu sdělujíc: "Podívej se, co mi udělali!" Císař Peťas se natáhne v Síle, Aliena vnímá šimrání Síly, jak Peťas svou myslí obsáhne Alienu poutající okovy, zabere a všechny je v jednom okamžiku láme. Aliena dopadá s žuchnutím na podlahu, oklepe se a rozběhne se za císařem Peťasem, jenž jí dává mávnutím pokyn k odchodu.

Aliena běží za Force Speed zrychleným císařem Peťasem snažíc se s ním držet krok. Krk natažený dopředu, lebeční štít přitisknutý k zádům, nohy se jí jen míhají a ocas za ní vlaje udržujíc rovnováhu.

Na konci chodby vidí vbíhat císaře Peťase do haly, kde se pak otevřou brány pekel, číhá zde skupina predátorů vypustivší z klece obří vetřelčí obludu velikostí srovnatelnou s ní. Než stačí Aliena doběhnout, císař Peťas již ovládá mysl obludy a poštve ji proti predátorům, na které právě dopadá sprška kyseliny nutíc je svlékat zasažené zbroje. Avšak co to, Aliena vnímá predátora plížícího se císaři Peťasovi do zad. Myslí jí probleskne myšlenka, že musí Peťase chránit, její tělo samo podvědomě zareaguje, Aliena bodne ocasem, ostří na jeho konci se zaboří predátorovi do zad, projede jeho tělem a vynoří se mu z hrudi. Aliena švihne ocasem a predátor letí před celou halu ke svým druhům. Císař Peťas, jemuž Aliena kryje záda, opět svou vůlí uchopí vetřelčí obludu a poštve ji proti predátorům.

"Není nad to, nechat své nepřátele bojovat mezi sebou," prohodí k ní lord Peťas. "Pojď, poodejdeme kousek, necháme je vyřídit si to mezi sebou a pak už jen dorazíme přeživší."

Zajímavé, já vlastně oči jako takové, jak si je představují ostatní tvorové, nemám, své okolí vnímám jinak, predátoři v téhle tmě využívají vybavení svých helem, ale jak se orientuje císař Peťas? Vede jej Síla, uvědomí si Aliena. Vede jej Temná strana, rozpoutajíc válečné běsnění, Alienu to znepokojuje, stav, ve kterém císař Peťas ponořený do hlubin Temné strany, řádí, ji děsí. Díky jejich spojení v Síle vnímá jeho zuřivost, vytáhl si již z myslí predátorů polohu predátořích základen a tímhle to neskončí, až skoncuje s těmihle, vydá se dál, až nezbyde jediný predátor.

Alieně na jednu stranu imponuje, že pro císaře Peťase znamená tolik, že se vydal ji zachránit, na druhou stranu ji děsí jeho moc, jejíž skutečný rozměr si uvědomila až nyní, když vidí, jak snadno prošel jako nůž máslem přes celý lovecký klan lovců Yautja. Možná si nyní, když čtete tyto řádky, myslíte, že vlastně neví, co chce a příliš se tím neliší od lidské ženy... a máte pravdu. Právě toto je okamžik, kdy začíná uvažovat, jak s císařem Peťasem zplodit potomstvo (viz. příběh Zrození Lissiel).

Využívajíc klidnou chvilku, kdy jen přihlížejí, jak se predátoři a vetřelčí obluda navzájem pobíjejí, natáhne se Aliena v Síle podél mezi nimi vytvořeného spojení opatrně k císaři Peťasovi a začne pracovat s Temnou stranou, stírá nejostřejší hrany a uklidňuje císaře Peťase vytahujíc jej z hlubin Temné strany.

Zatímco se císař Peťas uklidnil díky nově objevené Alienině schopnosti vytáhnout jej z běsnění Temné strany, boj mezi predátory a vetřelčí příšerou dospěl do konce, Peťas pozvedne ruku, z níž vyšlehne svazek blesků likvidující predátory. Všechny až na jednoho, kterého nechal přežít, a nyní jej klidným hlasem požádá, aby přistál s lodí na povrchu planety. To určitě, pomyslí si predátor, nepřistane s ničím, natož pak s lodí, namísto přistávání jej čeká heroický boj proti lordu Peťasovi a Alieně, jež se k němu blíží každý z jiné strany. Než však stačí zaútočit, promluví lord Peťas znovu, tentokrát vkládajíc do svých slov Sílu: "Přistaneš s lodí na planetě!"

"Přistanu s lodí na planetě," opakuje predátor monotónně jeho slova a odebere se na můstek lodi.

Loď predátorů přistane, rampa zarachotí o zem a z nitra lodi majestátně vykráčí Aliena hrdě nesoucí lorda Peťase sedícího na jejím rozměrném lebečním plátu připomínajíc při pohledu na něj dračího jezdce jedoucího na drakovi.

Uplynulo několik dní, Aliena se již oklepala ze stresujícího zážitku, sedí jako bobek v rozměrné hale na Peťasově majestátu přeměněné provizorně v Alieninu královninu komnatu a klimbá odpočívajíc, když vtom přichází císař Peťas a Aliena rázem ožije.

Aliena umí prodat svůj vzhled a ví, jak se natočit, aby vypadala elegantně, nakrucuje se před císařem Peťasem dávajíc na odiv půvabně tvarovaný, krásně vybarvený a zdravě se lesknoucí lebeční štít. Skloní se k Peťasovi, který vyskočí pomocí Síly na její rozměrný lebeční plát, lehne si na jeho okraj a drbá ji na hlavě. Aliena si spokojeně pomrukává a září štěstím.

císař galaktického impéria Peťas


Další články

Jihoamerický brouk titán obrovský, který obývá deštné pralesy Jižní Ameriky, je největší známý brouk a zástupce recentního hmyzu vůbec.

Posezení v rozkvetlé přírodě a letní grilování se polečností Alieny, Lissiel a ostatních.

Fafrnoch je plášť, který si rytíři pokládali na helmu a nechali jej splývat jako ochranu z vrcholu přilby na záda.

Monokultura je porost tvořený jedním druhem rostliny.

Bučina je smíšený les s dominancí buku lesního.

Důležitá bitva u Slavkova, která psala dějiny, ve variantě, jak se odehrála v universu impéria císaře Peťase.

Ples robotů pod záštitou císaře Peťase navazuje na první ročník každoroční tradicí.

Císař Peťas si přichází pro Alienu unesenou predátory.

Články:

Krátký příběh Dobytí Morie vypráví o lovu na balroga.

Cvičení flotily Peťasova galaktického impéria.

Setkání s mistrem Yodou, který si chvilku moralizuje, nakousne téma princezny Leii a zahrávání si s Temnou stranou.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů