Oko

Vetřelčí valkýry

Vetřelčí valkýry
Vetřelčí valkýry.

"Začaly si říkat vetřelčí valkýry," sděluje Aliena císaři Peťasovi sledujíc výcvik svých dcer cvičivších s predátořími zbraněmi.

"Vetřelčí valkýry, výstižné," odpovídá císař Peťas, zatímco Alieniny dcery dokončily cvičení s predátořími vrhacími hvězdicemi, jež obratně v letu chytají a ihned vrhají zpět. "Nauč se zacházet se zbraní nepřítele a budeš vědět, co od ní můžeš v boji čekat," komentuje císař Peťas, zatímco vetřelčí valkýry dokončily cvičení s hvězdicemi, vytahují predátoří kopí, rozdělují se po dvojicích a začnou cvičit.

"Ve výcviku hodně pokročily, nyní jsou každá z nich schopna ubránit se nájezdu predátořího loveckého klanu. Jen silní a vycvičení dokážou v nebezpečném vesmíru přežít. ... Jméno vetřelčí valkýry by se dalo využít při rozšiřování životního prostoru pro moje potomstvo," nakousne Aliena nové téma.

"Samotné, byť sebevýstižnější, jméno však nestačí, za válečníky mluví činy, ruku na srdce, zakládání nových hnízd nepokračuje tak rychle, jak jsme si původně představovali," namítne císař Peťas a pokračuje: "Lidé si vás stále spojují s divokými vetřelci a bojí se vás. Budeme muset zapracovat na PR kampani. A teď, pojďme vyzkoušet, co v nich je," s těmito slovy pozvednou Peťas a Aliena predátoří vrhače sítí a vystřelí sítě proti vetřelčím valkýrám, jež bleskurychle zareagují, sítím se buďto hbitě vyhýbají, nebo je ještě v letu pářou predátořími kopími, která drží v rukou.

Několik dni nato prohodí císař Peťas při společném obědě k Alieně: "Připravil jsem plán akce, o které jsme se nedávno bavili. Slyšela jsi již zajisté o příběhu malé Newt na měsíci LV-426, na Zemi o ní natočili film, však sis v něm sama zahrála jednu z rolí."

Aliena přikývne.

"Přesně tak, nejen na Zemi ji každý zná. Dojdeme si pro ni a v přímém přenosu ji zachráníme. S předstihem spustíme masivní reklamní kampaň a přímý přenos z akce pak budeme vysílat po celé galaxii. Nazvěme tuto vojenskou operaci Jízda valkýr."

lord Peťas


Další články

Několik základních zkušeností, jak chovat vetřelce a čemu při jejich chovu věnovat pozornost.

Náročný Alienin výcvik v bojových uměních.

Vetřelčí královna Aliena je domácí mazlík lorda Peťase.

Alienin čokoládový dort na oslavě jejích narozenin.

Lissieliny světelné meče mají čepele karmínově červené barvy.

Terminátor: Příběh Cameron začíná po Cameronině znovuvyrobení.

Gabriela v příběhu o znovuvybudování civilizace.

Jako dávné valkýry udeříme drtíc zástupy nepřátel.

Obranná bitva u planety Shili.

Vidím strach v očích našich nepřátel sotva jen z dáli zahlédli náš stín.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů