Oko

Natáčení filmu o vetřelcích

Upozornění, tento příběh je fiktivní literární tvorba a o průběhu skutečného natáčení filmů o vetřelcích nikterak nevypovídá.

Převalím se na bok, stále ještě ve stavu polospánku na přechodu mezi spánkem a bděním, když vtom si uvědomím. Kde je Aliena? Přijde mi na mysl otázka a rázem jsem vzhůru. V Síle vnímám Alienu osvícenou reflektory, jsouce centrem pozornosti. "K čemu se to zase přimotala?" s touto otázkou hmátnu po klíčcích, že se poletím podívat, cože to vlastně vyvádí. Avšak co to, kde jsou klíčky od mojí lodi? Klíčky zmizely, Aliena si vzala moji loď a odletěla kamsi, kde nyní exhibuje a užívá si pozornosti. Pohled se mi stočí na stůl, kde leží klíčky k jejímu TIE AlienDefenderu a lístek se vzkazem: "Půjčila jsem si tvoji loď, přileť za mnou, až se vyspíš, v mém TIE AlienDefenderu."

"Proč se vždy, když zavítáme na Zemi, musí Aliena začít chovat jako toulavá kočka?" povzdechnu si a vydám se za ní.

Síla mne vede, zakroužím nad filmovými studii, kde vnímám Alieninu přítomnost, z výšky si vyhlédnu místo na přistání a zaparkuji Alienin TIE AlienDefender na parkovišti. Ostraha mne nejprve odmítá pustit přes vrátnici, poté co použiji Sílu, však již jen opakuje moje slova: "Nyní vás vpustím do objektu filmových studií, máte zde co dělat, přicházíte na natáčení."

V rychlosti ještě položím ostraze otázku: "Je zde vetřelčí královna?"

"Ano, pane, před zhruba třemi hodinami tudy jedna procházela."

"Kde ji najdu?"

"Jděte zhruba sto metrů rovně, pak zahněte doprava, až narazíte na Studio 8, tam právě natáčí film o vetřelcích."

"Děkuji."

"Není zač, rád jsem pomohl, pane."

Ledva nahlédnu do studia, kam jsem byl ostrahou z vrátnice nasměrován, spatřím Alienu pobíhající s ostatními herci mezi naaranžovanými kulisami.

"Posaďte se pane a užijte si atmosféru natáčení," ujme se mne asistentka, pokračujíc: "pan režisér je momentálně zaneprázdněn natáčením, kterému věnuje veškerou pozornost, jen co skončíme, bude se vám věnovat, prosím, lorde Peťasi, zde je místo hodné osobnosti vašeho významu," pokyne k pohodlnému křeslu, ze kterého je výhled na celou plochu, na které natáčení filmu probíhá. Mírně polichocen se usadím.

"Aliena spolupracovala již na prvním filmu o vetřelcích, tenkrát ještě pouze jako odborný poradce na vzhled, fyziognomii, chování a další s vetřelci související záležistosti," vypráví režisér poté, co skončilo natáčení a my se vydali na oběd do blízké restaurace. Při těchto jeho slovech mi konečně dochází, co mi vždy vrtalo hlavou a bylo mi divné - proč filmoví vetřelci natolik věrně odpovídají svojí skutečné předloze. Mezitím režisér pokračuje: "No a poté sama přiložila ruku k dílu a ztvárnila jednu z rolí. Neberte to ve zlém, když zmíním finanční hledisko, ale jsme v Americe a tady se kolem peněz točí všechno," mrkne na mne a pokračuje: "krom toho, že originál působí vždy vizuálně lépe než filmové triky a počítačová animace, jsme jejím angažováním hodně ušetřili. Na veřejnost jsme samozřejmě vypustili krycí verzi o tricích při natáčení filmů o vetřelcích použitých a o Alieně nemá nikdo ani potuchy, nejen vaše galaktické impérium, ale ani naše vláda by nebyla zrovna dvakrát nadšena, pokud by některé detaily z natáčení pronikly na veřejnost," ujistí mne.

Mezitím dojdeme do restaurace, usadíme se ke stolům a objednáme si jídlo. Když zachytil můj překvapený pohled na obsluhu, kterou přítomnost vetřelčí královny nijak nevyvedla z míry, režisér vysvětluje: "Zde v sousedství filmových studií jsou zvyklí na ledascos, kdysi, když jsme začínali, je ještě Arnold zapomenuvší se při natáčení filmu o terminátorech odmaskovat, rozhodil, ale během dalších let si zvykli."

lord Peťas


Další články

Vetřelčí královna Aliena je domácí mazlík lorda Peťase.

Lissieliny světelné meče mají čepele karmínově červené barvy.

Alienin čokoládový dort na oslavě jejích narozenin.

Terminátor: Příběh Cameron začíná po Cameronině znovuvyrobení.

Gabriela v příběhu klenoucím se přes dlouhá tisíciletí.

Terestrická planeta Venuše bývá považována ze sestru planety Země.

Náročný Alienin výcvik v bojových uměních.

Lissiel a ysalamiri, tvor vytvářející kolem sebe bublinu v Síle.

Několik základních zkušeností, jak chovat vetřelce, čemu při jejich chovu věnovat pozornost a pár slov o vetřelcích obecně.

Natáčení filmu o vetřelcích s Alienou v jedné z hlavních rolí.

Obranná bitva u planety Shili.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů