Oko

Domobrana

Zatímco Jaroslav sedí spolu s ostatními členy jeho oddílu domobrany zakopaný v opevněných pozicích, kulomety namířené na široko daleko jediné volné prostranství uprostřed členité zástavby, na kterém se dá přistát výsadkovými loděmi. Díky bitevní meditaci, jíž Peťasova učednice lady Lissiel podporuje, posiluje, zrychluje, zpřesňuje a navzájem koordinuje bránící se vojenské síly, vnímá dění odehrávající se mimo dosah jeho zraku vysoko nad povrchem planety v blízkém vesmíru, kde se právě začíná odehrávat první dějství nepřátelské invaze.

Jestli přistanou zde, bude to masakr, pomyslí si. Naším úkolem bude udržet pozice, než se sem dostanou elitní jednotky, než sem ale dorazí, budeme tu mít zadek strčenej do mlýnku na maso.

Vysoko nad sebou vnímá formaci bombardérů, pomalu letících nemotorných, avšak až neuvěřitelné množství bomb nesoucích B/SF-17 doprovázených stíhacím doprovodem stíhaček TIE Fighter.

A již se začíná odvíjet první dějství bitvy, proti bombardérům útočí naše TIE Defendery vzlétající z letadlové lodi Peťasovo jestřábí hnízdo, proti nim vyráží stíhací dopravod a zaplétá se s nimi do prudkého manévrového boje. Mezitím z pozemních letišť vzlétají další letky TIE Defenderů a napadají nechráněný svaz bombardérů. Jeden po druhém začínají rozstřílené bombardéry hořet, vypadávají z formace a jsou doráženy vrátivšími se TIE Defendery, které mimo dostřel palubních zbraní bombardérů opsaly široký kruh a nyní se vrací na druhou zteč. Netrvá dlouho a nezbývá jediný bombardér.

Bombardéry následuje hlavní invazní svaz doprovázeny menšími nepřátelskými válečnými loděmi - křižníky, fregatami, korvetami, které se neúčastní generální bitvy těžkých lodí obou loďstev, blíží se k naší planetě a protože stíhačky se vrací na základny doplnit munici a palivo, nestojí jim již nic v cestě. Při pohledu na blížící se příval nepřátel si uvědomí, že jsme jim právě sedli na lep, pomalé a neohrabané bombardéry byly úmyslně obětovány, aby pak měla hlavní invazní vlna volnou cestu.

Avšak co to, jakoby odnikud se nepřátelský svaz ocitá pod palbou, naše korvety třídy Raider využívajíc výhody, které jim poskytuje pokročilé maskování, novinka čerstvě zaváděná do výzbroje, nezjištěny senzory nepřátel, se nepozorovaně přikradly a zahájily palbu ze svých laserových děl hbitě přitom doslova tančíc kolem nepřátelských lodí. Standardní taktika těchto malých, rychlých, hbitých a silně vyzbrojených korvet je využít své rychlosti a obratnosti kroužíc kolem většího a nemotornějšího nepřítele tak, aby zůstával zaměřený jejich dvanácti laserovými děly, které jej trhají na kusy. Samotná korveta je přitom, kroužíc kolem nepřítele, pro jeho střelce pohybujícím se a díky tomu nesnadno zasažitelným terčem. V podstatě se jedná o variantu taktiky používané poprvé americkým letectvem během války ve Vietnamu (viz Lockheed AC-130 Spectre). Celá akce proběhla natolik rychle, že než ostatní nepřátelé stihnou zareagovat, korveta Raider se odpoutá z boje a skryta svým maskováním, zmizí, jen aby se po chvíli objevila na jiném místě a celou akci si zopakovala. Po chvíli se do akce zapojují fregaty Proclamator, větší a lépe vyzbrojené lodě a začnou invazní flotilu zasypávat palbou svých turbolaserů.

Když zmatek v řadách nepřátel dosahuje vrcholu a nepřátelský admirál se zajisté domnívá, že již nemůže být hůř, je z těchto svých optimistických předpokladů vyveden pěti našimi hvězdnými destruktory vystoupivšími v klínové V formaci z hyperprostoru na opačné straně od útočících fregat a společně s fregatami vezmou zbytky invazní flotily do křížové palby.

V bezvýchodné situaci vydává nepřátelský admirál jediný rozumný rozkaz, který mu ještě zbývá, přejít do hyperprostoru a zmizet z prohrané bitvy, zachránit alespoň ty lodě, které mu ještě zbývají. Jedna po druhé lodě v rychlém sledu přecházejí do hyperprostoru a mizí. Avšak co to, překvápko, za formací hvězdných destruktorů ukrytý a až dosud pozornosti nepřátel unikavší interdikční křižník Peťasova mucholapka nepřátelské lodě opět vytahuje a servíruje je přímo před turbolasery hvězdných destruktorů.

A je po bitvě, nepřátelský admirál se v bezvýchodné situaci vzdává a pokus o invazi tím neslavně končí.

lord Peťas

Ve stejné době na jiném místě Peťasova impéria se odehrává příběh bitvy u planety Shili, ve které se střetly těžké lodě obou flotil.


Další články

Několik základních zkušeností, jak chovat vetřelce a čemu při jejich chovu věnovat pozornost.

Lissieliny světelné meče mají čepele karmínově červené barvy.

Terestrická planeta Venuše bývá považována ze sestru planety Země.

Gabriela v příběhu klenoucím se přes dlouhá tisíciletí.

Náročný Alienin výcvik v bojových uměních.

Terminátor: Příběh Cameron začíná po Cameronině znovuvyrobení.

Lissiel, jsi článek řetězu mistrů a učedníků.

Vetřelčí královna Aliena je domácí mazlík lorda Peťase.

Alienin čokoládový dort na oslavě jejích narozenin.

Domobrana.

Arihndou Price dojednaná smlouva s Yautja ukončuje roztržku, která vznikla únosem Alieny a dojednává podmínky vzájemných vztahů.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů