Oko

Jak funguje hyperloop

Hyperloop
Hyperloop. Obrázek: Wikipedia, autor: Edit1306.

Jak funguje hyperloop?

Hyperloop je vysokorychlostní vlak, který se pohybuje na magnetickém polštáři (tato technologie se využívá u vlaku typu maglev) v trubici, ze které je odsát vzduch. Při pohybu ve vakuu se výrazně redukuje tření, díky čemuž hyperloop dosahuje vysoké rychlosti. Hyperloop je schopen se pohybovat rychlostí překračující 1000 km/h.


Další články

Z ocele postavená Eiffelova věž v Paříži vytváří nepřehlédnutelnou dominantu města na Seině.

Kaliningradská oblast má ambice stát se pobaltským Honkongem.

Proslulá a mezi veřejností známá šikmá věž v Pise je zvonice chrámu v Pise. Její stavba započala již v roce 1173, avšak s přihlédnutím k naklonění zaviněnému vlastnostmi podloží nebyla dokončena podle původních plánů.

Neogotický zámek Hluboká nad Vltavou se tyčí nad městem a během staletí se stal symbolem nejen Hluboké, ale i celé oblasti jižních Čech.

Pražská Novomlýnská vodárenská věž byla vybudována za účelem zásobování severní části města Prahy vodou.

Z pokrájených žampionů připravená žampionová polévka chutná doplněná pečivem.

Těžené stříbro je žádaný nerost ceněný podobným způsobem, jako zlato. Stříbro krystalizuje ve tvarech krychlové soustavy.

Jihomoravský zámek Boskovice je jedním z nejkrásnějších pro nás do dnešních dnů dochovaných empírových staveb postavených na území Moravy.

Pár slov o tom, jak funguje Papinův tlakový hrnec, používaný při tepelné přípravě jídel.

Půvabný zámek Bruntál se nachází přímo v centru stejnojmenného města, kde stojí na místě někdejší gotické tvrze postavené ve druhé polovině 13. století.

Státní zámek Milotice tvoří dominantu stejnojmenné obce nacházející se v oblasti na Hodonínska.

Slitina zlata a stříbra élektrum se v přírodě vyskytuje přirozeně, vedle stříbra a zlata obsahuje také stopová množství mědi a dalších kovů.

Jak funguje hyperloop?

Hyperloop je vysokorychlostní transportní systém. Souprava hyperloop se pohybuje na magnetickém polštáři v prostředí vakua v trubici rychlostí 1300 kilometrů za hodinu.

Články:

Kutnohorské stříbro umožnilo měnovou reformu.

Zámek Buchlovice tvoří dvě zámecké budovy.

Z vařených krup, jelítek, česneku, majoránky, pepře a soli připravená jelítková polévka při stolování na talíři zpestří jídla, která zahřejí i zasytí. Z talířů se kolem stolu šíří jejich vůně.

Dopravní systém hyperloop umožňuje přepravovat se z místa na místo rychlostí překračující rychlostí zvuku. SVyužívá při tom vakuový tubus, ve kterém jsou pasažéři a zboží přepravováni pomoci speciálních kapslí.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů