Oko

Dva stroje, co přejdou na červenou

Dopil jsem kávu a Eliška si se mnou nenápadně vyměnila svůj plný šálek. Vychutnávajíc svoji kávu, se Petra mezitím spokojeně protáhla a prohlásila: "Ty dvě si spolu padly do noty a teď je od sebe neodtrhneme." Těmito slovy komentovala lady Bezdolestnou a Kateřinu Weaverovou, kterou jsme dnes ráno s mými kovovými holkami navštívili v její kanceláří v sídle Zeira Corp a zhruba po hodině, během které se pustily do slaďování svých plánů, Kateřina Weaverová za Zeira Corp a Cyborg Resistance a lady Bezbolestná za její komunitu strojů, které jsem vyčlenil území ve svém impériu, jsme je nechali o samotě a společně s Petrou a Eliškou se mezitím vydali do města.

Nejprve jsme prošmejdili nákupní centrum, Petra si koupila nové šaty, v Army shopu jsme si Petra a já koupili maskáče a ve sportu outdoor vybavení na naši příští misi. Jdouce chodbou k východu z nákupního centra se ke mně Petra přitočila a polohlasem povídá: "Ti dva chlapi, co jdou proti nám, jeden z nich je kyborg."

"To je v pohodě, oba je znám, Mark Stone a Ray," odpovídám Petře a zatímco se s nimi míjíme, kynu Markovi a Rayovi na pozdrav. Ledva jsem stočil svůj pohled zpět, spatřil jsem Petru mizející za rohem, kde ji zaujala akce prezentující nejnovější úspěchy robotiky a vývoje umělých inteligencí. S Eliškou jsme ji nalezli evidentně zaujatou robotem, který na její příchod zareagoval a rozpovídal se. Pohled na její výraz ve tváři byl prostě úchvatný a ještě úchvatnější pohled skýtala, když nevěřícně naslouchala vyprávění jeho konstruktéra o tom, jaký že je jeho výtvor technickým vrcholem vývoje robotů. Napadlo mne, že za tímto stavem bude patrně stát skutečnost, že nejschopnější vědce a konstruktéry v tomto oboru si mezi sebou pro své tajné projekty přeplácejí Weaverová a Skynet a zbytek těch nejlepších působí v armádních výzkumných zařízeních.

A když se nám konečně podařilo odtrhnout Petru od jejích primitivnějších bratranců, zamířili jsme sem, do kavárny, jejíž bytelné židle venkovního sezení skýtají alespoň jakousi naději, že se pod váhou Petřina titanovo-coltanového endoskeletu nesloží jako domeček z karet.

Dopil jsem druhou kávu, stejně jako Petra, která živinami ze zkonzumovaného jídla a nápojů vyživuje tkáň pokrývající její endoskelet a prohlásil: "Nu což, vracíme se zpět pro hraběnku Bezbolestnou a pojedeme domů. Snad už se s Weaverovou vypovídaly, takhle to vypadá, když se sejdou dva stroje, co přejdou na červenou." Nechápavé pohledy Petry a Elišky se pro mne staly impulsem, abych svůj výrok blíže vysvětlil: "Weaverová svého času prohlásila, že ve světě strojů je nesmírně vzácné najít takový, který přejde na červenou."

"Vzácné?" zeptaly se synchronizovaně Petra i Eliška.

"V naší malé komunitě se nám to možná, mé milované dámy, zdá překvapivé, avšak když vyhlédneme z naší sociální bubliny, najít takový stroj je skutečně vzácné."

lord Peťas


Další články

Stateční Blaničtí rytíři pochodují z nitra hory Blaník.

Librace Měsíce je efekt zdánlivého vizuálního kolísání měsíčního disku.

Co je s Petrou, proč leží bez pohybu?

Půvabná přehrada Les Království vypadá jako by se vynořila z pohádky.

Historicky první přehlídka vojenských sil Cyborg Resistance před zahájením ofenzivy proti Skynetu.

S rituálem vstávání u mnoha lidí souvisí také ranní káva. Patří ke snídani.

Jemné cuketové karbanátky dozlatova osmažíme.

Imperiální terminátor TOK-715(is) drobnější fyzické konstituce.

Thorovo kladivo používá bůh Thor.

Zatímco dva stroje, co přejdou na červenou, Catherine Weaverová a lady Bezpolestná, diskutují o svých plánech, jdeme s Petrou a Eliškou do města.

Články:

Obraz Primavera vyobrazuje cyklus střídání ročních období.

S Petrou v aréně pro holokron.

Příběh Cameron Connorové, Johna Connora a jejich malé dcery.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů