Oko

Eliščino neplánované dobrodružství, druhý díl: Sedm terminátorů

Pokračování předchozího dílu příběhu Eliščina dobrodružství nazvaného Eliščino neplánované dobrodružství.

V nitru jeskyně, do které ji na její žádost dovedl Tomáš Hvízdal, se Eliška zastavila před několika nehybnými terminátory. Zeira Corporation, čte Eliška název výrobce na kovové kostře jednoho z terminátorů v jeskyni, do které ji dovedl Tomáš Hvízdal. Takže tyto stroje byly vyrobeny stejným výrobcem, jako já sama, pomyslí si Eliška. Budou zde patrně spočívat bez pohybu s vybitými zdroji již hodně dlouho, živá tkáň původně obalující jejich kostry během této doby stačila bez přísunu živin odumřít, zetlít a zcela vyschnout, takže nyní se při Eliščině doteku v kusech odlupuje. Eliška vsune ruku pod hrudní plát jednoho z terminátorů, zašátrá pod ním prsty, uchopí jeho vybitý zdroj, uvolní ho a vytáhne. Poté uchopí jeden ze zdrojů získaných z T-900, instaluje ho do uvolněného slotu a poodstoupí. Chvíli se zdánlivě nic neděje, poté systém naběhne, terminátorovi se rozsvítí oči a za odpadávání seschlých kusů někdejší tkáně se pohne.

"Začněme nejlépe vzájemným představením, já jsem Eliška, T-1001 vyrobená v továrně ZeiraCorp."

"Já jsem Sedmák, T-888 vyrobený také ZeiraCorpem," představí se terminátor.

"Fajn, evidentně je tady něco špatně, tak bych teď potřebovala vědět, co se zde vlastně stalo, přišla jsem k vám z reality, ve které jsme Skynet již dávno zlikvidovali a tady najednou, kam se podívám, tam se prohání stroje Skynetu a vás pár najdu mumifikovaných v jeskyni, z těch dvou se mi zatím krom povídání o božích poslech a kovových andělech nepodařilo dostat rozumné slovo," pokyne směrem k Nikole a Tomášovi.

"Tady u nás jsme válku proti Skynetu prohráli, John Connor u nás zemřel a do velení lidského hnutí odporu se dostali lidé trpící terminátorofobií. Výsledek byl ten, že jsme proti Skynetu bojovali každý na svou vlastní pěst, namísto, abychom sladili plány a své ofenzivy zahájili ke stejnému dni, abychom Skynet přinutili bojovat na dvou frontách současně, umožnili jsme mu nás likvidovat jednoho po druhém, nejprve lidské hnutí odporu a potom nás, z celé Cyborg Resistance nás zbylo jen pár, kteří jsme se stáhli do hor a odtud vedli proti Skynetu partyzánskou válku, dokud nám všem nedošly zdroje energie. Z lidí zbylo také jen pár, Skynet je udržuje na primitivní úrovni a využívá jako zdroj pracovních sil," odpovídá Sedmák.

O dva dny později již Eliška, Sedmák a Olejnička, kterého Eliška oživila pomocí záložního zdroje energie získaného z T-900, sledují z maskovaného stanoviště dění ve vesnici. Olejnička, T-888 vděčící za své jméno pozornosti, kterou věnuje své údržbě a udržení se v perfektním technickém stavbu a jen naléhavost situace mu prozatím brání pustit se ihned do své generální opravy, aby napravil následky, jak se optimisticky vyjádřil, "dlouhé doby, po kterou byl zakonzervován".

Nemuseli čekat dlouho, než do vesnice dorazil další T-900, nechal si nastoupit vesničany a po důkladném výslechu odkráčel ve stopách prvního T-900, zanechavše za sebou strachy rozklepané vesničany. Jedno z důležitých pravidel sice praví: "Nezkoušej použít stejný trik dvakrát po sobě," nicméně první T-900 je touto dobou již rozebraný na součástky a nemůže se o svůj nepříjemný zážitek během setkání s Eliškou s níkým podělit a proto padl i druhý T-900 do podobné Eliškou nastažené léčky.

Velkou radost udělala našim přátelům sada na opravy terminátorů, kterou T-900 nesl s sebou, patrně předpokládajíc technickou závadu jeho ztraceného bratra. "Pánové a dámo," prohlásí významně Sedmák, drže v každé ruce jeden náhradní zdroj, které objevil při přehrabování se v sadě, "s tímhle s se dvěma zdroji ukořistěnými z devítistovky nás oživíme všechny, Žižku, Princeznu, Rebela i Aa."

Příběh Eliščina dobrodružství pokračuje ve třetím díle nazvaném sedm terminátorů, návrat do vesnice.


Další články

Proslulá šikmá věž v Pise je zvonice chrámu v Pise. Její stavba začala v roce 1173, avšak vzhledem k naklonění zaviněnému měkkým podložím nebyla dokončena podle původních plánů.

Značně biodiverzní tropický deštný prales tvoří řada pater tvořených vlastními ekosystémy. Tropický deštný prales je zalesněný biom s trvale teplým a vlhkým podnebím.

Výzkum gravitačních vln nabývá díky objevu binárního pulsaru novou dimenzi.

Štíhlá a vysoká kokosová palma je v tropech je skutečným symbolem hojnosti.

Novomlýnská vodárenská věž byla vystavěna pro zásobování severní část Prahy vodou.

Tenké destičky břidlice jako stavební materiál poskytují střechám elegantní vzhled.

Příběh Blaničtí rytíři se odehrává v České kotlině.

Klencový minerál cinabarit prostupuje nejrůznější horniny. Cinabarit je nejběžnější rudou rtuti v přírodě.

Z ocele postavená Eiffelova věž v Paříži tvoří nepřehlédnutelnou dominantu města.

Vysokým obsahem tuků typické vlašské ořechy plodí listnatý strom ořešák královský. Vlašské ořechy jsou nepravé peckovice s jádrem.

Eliščino neplánované dobrodružství, druhý díl: Sedm terminátorů.

Články:

Ze zelí, cibule, rajčatové šťávy, oleje, soli a koření připravené rajčatové zelí na talíři doplní jídla. Cítíte jeho vůni?

Příběh Cameron Connorové a její malé dcery.

Lehký a pružný bambus je přírodní kompozitní materiál.

Eliščino neplánované dobrodružství, druhý díl: Sedm terminátorů.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů