Oko

Princezna Ciri

Princezna Ciri
Princezna Ciri.

Princezna Ciri, celým jménem Cirilla Fiona Elen Riannon, dcera Cintránské princezny Pavetty a zakletého rytíře Dunyho, vnučka královny Calanthé z Cintry, je jedna z hlavních postav literární, herní a filmové ságy Zaklínač.

Po dobytí království Cintra nilfgaardským vojskem a smrti své babičky se princezna Ciri stává jedinou žijící dědičkou cintranské koruny.

Při svém útěku se princezna Ciri dostane do lesa Brokilon, který je územím dryád. Zaklínač Geralt přesvědčí dryády, aby Ciri propustili a odvádí ji na základu zaklínačů, hrad Kaer Mohen, kde Ciri podstoupí zaklínačský výcvik.

Poté Ciri absolvuje výcvik základů používání magie z rukou čarodějek nejprve Triss Ranuncul a poté Yennefer z Vengerbergu, která objeví, že Ciri je zřídlo, osoba s vrozeným mimořádným magickým potenciálem.

Kolem Ciri se začne odvíjet spletitý příběh předpovězený v sudbě, podle které má právě Ciri porodit dítě, které zažehná nadcházející dobu ledovou.

Ciri vstupuje do magického portálu, který ji přenesl na poušť daleko na nilfgaardském území, kde se seznámila s jednorožcem, kterému začala říkat Koník. Po sérii divokých událostí je Ciri zajata šermířem Leo Bonhartem, který ji přinutil bojovat v aréně. Mezitím získává Ciri svůj meč Vlaštovku. Poté, co se Ciri podaří Bonhartovi utéci, vstoupí do portálu ve Věži vlaštovky, čímž začíná její dlouhé bloudění mezi místy a časy, během kterého se učí používat další ze svých unikátních schopností - cestování mezi časy a místy. Na svém putování mavštíví mnoho míst, zavítá, mimo jiné, i do světa elfů, kde odhalí další část skládačky o sobě, svých předcích i roli, kterou má sehrát.

Ve finále sedmého dílu knižní séri Zaklínač je Ciri donucena postavit se v šermířském souboji svojí Nemesis - Bonhartovi, nad kterým v epickém souboji vítězí.


Další články

Zámek Miramare se nachází na italském pobřeží ve vzdálenosti 7 km severozápadně od centra Terstu.

Někdejší klášter a v pozdějším období z něj přestavěný zámek Boskovice je empírový architektonický skvost. Na zámku Boskovice je ke spatření celá řada zajímavostí, například unikátní měděný globus s hvězdnou oblohou vyobrazenou pomocí heraldických znaků.

Panamskou šíjí vedoucí vodní cesta Panamský průplav spojuje vodní cesty Atlantického a Pacifického oceánu. Panamský průplav zkracuje námořní trasu mezi americkým východním a západním pobřežím.

Jihomoravský zámek Lednice je zasazen doprostřed půvabné krajiny rozkládající se v blízkosti pravého břehu řeky Dyje ve stejnojmenné obci. Zámek Lednice je národní kulturní památkou a zapsán byl na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Zobrazovací metoda magnetická rezonance zobrazuje vnitřní orgány těla. Magnetická rezonance je jedna z moderních vyšetřovacích metod používaných v medicíně.

Zámek Čekanice se nachází ve vsi shodného jména, kde se v jeho bezprostředním sousedství nachází park vybudovaný na počátku devatenáctého století.

Opadavý listnatý topol bílý roste podél řek a je pionýrským druhem na spáleništích a čerstvých pasekách. Ve svrchní části kmene a na velkých větvích má působivou hladkou bílou kůru.

Mezi Evropou a Asií situované Černé moře lemují písečné pláže na pobřeží států Ruska, Gruzie, Turecka, Bulharska, Rumunska a Ukrajiny. Černé moře slouží námořní dopravě, rybolovu i rekreaci.

Bílý pepř se připravuje složitým postupem z vyzrálých červených bobulí pepře. Chutí a vůní je bílý pepř jemnější než pepř černý.

Těší se u vás rizoto oblibě? Z rýže připravené kuřecí rizoto se zeleninou podle potřeby a chuti dochutíme, necháme odpočinout a ozdobíme strouhaným parmezánem.

Neogotický zámek Hluboká nad Vltavou získal svoji současnou podobu z rozhodnutí rodu Schwarzenberků. Zcela právem si zámek Hluboká nad Vltavou oblíbili také filmaři a stal se kulisou pro řadu filmových počinů.

Středověká Katova ulička Kadaň je s šířkou pouhých 66,1 centimetru v nejužším místě nejužší pojmenovaná ulice na území České republiky. Katova ulička je unikátní architektonicko-urbanistický prvek městského opevnění v Kadani.

Princezna Ciri je také známa pod jmény, princezna Cirilla Fiona Elen Riannon z Cintry, Zirael (Vlaštovka), Paní jezera.

Klisna princezna Ciri se jmenuje Kelpie.

Články:

Tradičně připravený hustý kuřecí vývar s játrovými knedlíčky vaříme z najemno pomletých jater, kuřecíha masa, strouhanky a zeleniny.

Pacifické Cookovy ostrovy porůstá hojnost husté vegetace. Rostou zde kokosové palmy a chlebovníky.

Maglev dosáhl rychlosti 600 kilometrů za hodinu, což je důležitý milník ve výzkumu a vývoji vlaků maglev.

Princezna Ciri je nadána celou řadou unikátních dovedností, podstoupila zaklínačský výcvik, je mimořádná šermířka, magické zřídlo, podle legendy má porodit dítě, které zabrání příchodu doby ledové, nejpozoruhodnější je však schopnost cestování mezi časy a místy.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů