Oko

Přehrada Tři soutěsky prošla zatěžkávací zkouškou

Přehrada Tři soutěsky
Přehrada Tři soutěsky. Obrázek: Wikipedia, autor: Shizhao.

Čínská přehrada Tři soutěsky zvládla v minulých dnech největší nápor vody v historii. Do největší přehrady světa přitékalo každou sekundu na 70 tisíc kubických metrů vody a hladina dosáhla výšky 152 metrů, k dosažení kritického bodu jí tedy chybělo 23 metrů.

Přehrada Tři soutěsky dokázala zvládnout situaci, kdy do přehradní nádrže Tří soutěsky přitékalo více vody, než při katastrofických povodních, které se v minulosti odehrály v letech 1954 a 1998.

Všemi dvanácti zdymadly odtékalo z přehradní nádrže Tří soutěsky při této zatěžkávací zkoušce přibližně 41 tisíc kubíků vody za sekundu.


Další články

Protitankový raketový komplet 9K123 Chrizantema v sobě kombinuje schopnost likvidovat tanky, opevněné a měkké cíle.

Štíhlá a vysoká kokosová palma představuje v tropech díky užitku jí poskytovaném skutečným symbol hojnosti a prosperity.

Z cukety, mouky, sýru a správného množství koření připravené a na rozpáleném oleji osmažené cuketové karbanátky s nastrouhaným sýrem chutnají s bramborovou kaší.

Kuskus s ovocem a skořicí.

Z ocele postavená Eiffelova věž v Paříži vytváří nepřehlédnutelnou dominantu města na Seině.

Hraběnčiny řezy upečeme.

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně zabezpečuje stabilitu elektrické soustavy.

Kaliningradská oblast se netají ambicemi stát se pobaltským Honkongem.

Palačinky se zmrzlinou, ovocem a šlehačkou.

Vysokým obsahem tuků typické vlašské ořechy plodí listnatý strom ořešák královský. Vlašské ořechy jsou nepravé peckovice s jádrem.

Novomlýnská vodárenská věž byla vystavěna za účelem zásobování severní části města Prahy vodou.

Proslulá šikmá věž v Pise je zvonice chrámu v Pise. Její stavba začala v roce 1173, avšak vzhledem k naklonění zaviněnému měkkým podložím nebyla dokončena podle původních plánů.

Značně biodiverzní tropický deštný prales tvoří řada pater tvořených vlastními ekosystémy. Tropický deštný prales je zalesněný biom s trvale teplým a vlhkým podnebím.

Přehrada Tři soutěsky prošla zatěžkávací zkouškou, ve které obstála.

Články:

Z listového těsta, měkkého salámu, másla, taveného sýru, vařených vajec a soli připravené košíčky z listového těsta na talíři doplní jídla, která zahřejí i zasytí. Z talířů se šíří jejich vůně.

Výkonná vodní elektrárna Itaipú vyrábí elektřinu na řece Paraná.

Do značné míry všestranné využití soli stojí za jejím širokým používáním.

Přehrada Tři soutěsky prošla zatěžkávací zkouškou, zvládla největší nápor vody v historii, kdy se do ní valilo 70 tisíc kubických metrů vody za sekundu.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů