Oko

Maglev dosáhl rychlosti 600 kilometrů za hodinu

Maglev
Maglev dosáhl rychlosti 600 kilometrů za hodinu.

Testovací souprava speciálního rychlovlaku maglev, což je vlak zkonstruovaný tak, aby byl schopen se při jízdě vznášet díky působení magnetického pole, úspěšně absolvovala zkušební jízdu rychlostí 600 kilometrů za hodinu na trati při Univerzitě Tchung-ťi v Šanghaji.

Úspěch této zkušební jízdy je důležitým milníkem ve výzkumu a vývoji vlaků maglev.

Během zkušební jízdy byl mimo jiné proveden test dynamického provozu za různých pracovních podmínek, díky čemuž byl ověřen výkon vysokorychlostního systému a získáno množství užitečných dat pro další testy.

Předností vysokorychlostního dopravního systému maglev je především rychlost, velká kapacita přepravovaných cestujících, výkon v čase a nízké náklady na údržbu.

Vývoj dopravního systému sítě maglev je klíčovým projektem čínského programu Advanced Rail Transit, který zahájilo ministerstvo vědy a technologie. Na celém projektu i na testování konkrétního prototypu vlaku maglev se podílejí desítky firem, univerzit a výzkumných ústavů. Technologickou část zastřešuje společnost CRRC Qingdao Sifang.


Další články

Zámek Březnice je vzácně dochovanou památkou renesanční architektury vzniklé přestavbou gotické tvrze z 1. poloviny 13. století.

Zámek Čekanice stojí ve vesnici shodného jména, kde se v jeho bezprostředním sousedství nachází park vybudovaný na počátku devatenáctého století.

Nová huť je hutnický a strojírenský průmyslový komplex.

Neogotický zámek Hluboká nad Vltavou získal svoji současnou podobu díky rodu Schwarzenberků. Zcela právem si zámek Hluboká nad Vltavou vedle turistů oblíbili také filmaři a stal se kulisou pro řadu filmových pohádek i filmů.

Těžba ropy se realizuje za pomoci vrtů. Po úspěšném navrtání ropného ložiska je ropa postupně těžena zpravidla třemi způsoby.

Středověká Katova ulička Kadaň je s šířkou pouhých 66,1 centimetru v nejužším místě nejužší pojmenovaná ulice v České republice. V historii původně plnila funkci městské odpadní stoky a poté tudy skutečně chodil kat.

Paella je tradiční španělské jídlo s kuřecím masem. Z rýže připravovanou kuřecí paellu náležitě dochutíme, ozdobíme poměrně natenko nakrájenými plátky kyselého citronu a zasype nasekanou zelenou naťovou cibulkou.

Vnitrozemsky situované Černé moře lemují pláže na pobřeží pobřeží států Gruzie, Turecka, Bulharska, Rumunska, Ukrajiny a Ruska. Černé moře slouží námořní dopravě, rybolovu i rekreaci.

Námořní vodní cesta Panamský průplav vede skrz Panamskou šíji a spojuje vody Atlantiku a Pacifiku. Panamský průplav zkracuje námořní trasu mezi americkým východním a západním pobřežím.

V podhůří pohaří Himálaj se pěstuje a následně zpracovává kvalitní čaj Darjeeling, který je v evropských zemích vysoce ceněným druhem čaje.

Někdejší klášter a v pozdějším období z něj přestavěný zámek Boskovice je empírový architektonický skvost. Na zámku Boskovice je ke spatření celá řada zajímavostí, například unikátní měděný globus s hvězdnou oblohou zobrazenou heraldickými znaky.

Jihomoravský zámek Lednice je zasazen doprostřed půvabné krajiny rozkládající se v blízkosti pravého břehu řeky Dyje ve stejnojmenné obci. Zámek Lednice je národní kulturní památka a byl také zapsán do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví Unesco.

Při testovací jízdě dosáhl maglev rychlosti 600 kilometrů za hodinu.

Články:

Tradiční polévku kuřecí kaldoun vaříme z najemno pomletých jater, předem zvlášť uvařeného kuřecího vývaru a zeleniny.

Matně černá ruda coltan, ze které se získávají prvky niob a tantal.

Tichomořské Cookovy ostrovy porůstá hustá vegetace. Rostou na nich kokosové palmy a chlebovníky.

Maglev dosáhl rychlosti 600 kilometrů za hodinu.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů