Oko

Falcon-9 vynesla na oběžnou dráhu loď Crew Dragon

Falcon-9 vynesla na oběžnou dráhu loď Crew Dragon
Raketa Falcon-9 vynesla na oběžnou dráhu loď Crew Dragon. Obrázek: Wikipedia, autor: NASA.

Po odložení původního termínu startu zaviněném nepřízní počasí, odstartovala 30. května 2020 z mysu Canaveral na Floridě raketa Falcon-9, která vynesla na oběžnou dráhu Země loď Crew Dragon s posádkou tvořenou dvěma astronauty - Robertem Behnkenem a Douglasem Hurleym. Lidskou posádku tak poprvé v historii pilotovaných vesmírných letů vynesla do kosmu technika soukromé firmy.

Zároveň se jednalo o první pilotovaný kosmický let z území USA po devítileté přestávce. V tomto devítiletém mezidobí si totiž Američané kupovali místa na palubách ruských Sojuzů.

Na oběžní dráze se loď Crew Dragon po devatenácti letech bezepčně spojila s Mezinárodní vesmírnou stanicí. Vedle série automatických manévrů, které ji měly postupně přiblížit k doku Mezinárodní vesmírné stanice, provedli během této fáze letu astronauti také několik manuálních letových testů.


Další články

Zámek Bechyně stojí na nejjižnějším skalním výběžku nad soutokem říčky Smutná a řeky Lužnice.

Tradičním způsobem vyrobený čínský porcelán se dostal zpět na povrch po vyzdvižení ze dna moře, kam se dostal při ztroskotání lodi, která jej převážela. Po vyzvednutí byl cenný poklad nabídnut do dražby.

Výrazně povzbuzující klanopraška čínská připomíná poněkud svým vzhledem bobule červeného rybízu, přičemž dozrává v polovině srpna. Klanopraška čínská patří mezi 50 základních bylin v tradiční čínské medicíně. Ve své původní domovině roste převážně v listnatých lesích.

Někdejší klášter a v pozdějším období zámek Boskovice je empírový architektonický klenot. Na zámku lze spatřit mnoho zajímavostí, například měděný globus s hvězdnou oblohou zobrazenou heraldickými znaky.

Jaké věci umí tradiční čínská medicína a jaké jsou s ní spojeny principy. Její metody vycházejí z tradiční čínské kultury a tradičního čínského léčitelství, které jsou součástí šírší alternativní medicíny.

Keř meruzalka černá se pěstuje ve zušlechtěných, velkoplodých sortách plodících plody bobule černého rybízu.

Zámek Čekanice stojí ve stejnojmenné vesnici a sousedí s parkem vzniklým na počátku devatenáctého století.

Ledovcové Černé jezero na Šumavě má rozlohu více než osmnáct hektarů. Rozprostírá se na severním svahu Jezerní hory v nadmořské výšce 1008 metrů.

Dýky své celkové atmosféře zámek Červená Lhota naladí návštěvníky na romantickou notu. Postaven byl na jihu Čech v prostoru mezi městy Kardašova Řečice a Jindřichův Hradec.

Neogotický zámek Hluboká nad Vltavou získal svoji současnou podobu díky rodu Schwarzenberků. Zcela právem si zámek Hluboká nad Vltavou vedle turistů oblíbili také filmaři a stal se kulisou pro řadu filmových pohádek i filmů.

Jihomoravský zámek Lednice stojí zasazen uprostřed nádherné krajiny při pravém břehu řeky Dyje ve stejnojmenné obci. Zámek Lednice je národní kulturní památka a byl také zapsán do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví Unesco.

Vnitrozemské šelfové Černé moře lemuje pobřeží pobřeží Bulharska, Rumunska, Ukrajiny, Ruska, Gruzie a Turecka. Slouží námořní dopravě, rekreaci i rybolovu.

Falcon-9 vynesla na oběžnou dráhu loď Crew Dragon s posádkou tvořenou astronauty Robertem Behnkenem a Douglasem Hurleym.

Články:

Italské uhlířské špagety se nechají zchladnout, naservírují na nahřáté talíře a mastává čas je podávat.

Plody tropického jižního ovoce kustovnice čínské, známé někdy také pod svým japonským názvem goji, patří mezi nejvýživnější plody na naší planetě.

Tichomořské černé perly pocházejí z oblasti Francouzské Polynésie, kde vznikají v perlotvorkách žijících ve vodě lagun několika zdejších atolů.

Falcon-9 vynesla na oběžnou dráhu loď Crew Dragon s dvoučlennou posádkou.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů