Oko

Obsahují červeně zbarvené listy rostlin chlorofyl?

Vánoční hvězda (Euphorbia pulcherrima)
Vánoční hvězda (Euphorbia pulcherrima). Obrázek: Wikipedia, autor: 4028mdk09.

Obsahují červeně zbarvené listy rostlin také chlorofyl?

Některé rostliny s červenými nebo také s fialovými listy chlorofyl obsahují, avšak v mnohem menším množství, než rostliny s listy zelenými. Fotosyntézu u nich zajišťuje "skrytý" chlorofyl.

Některé listy rostlin naopak chlorofyl postrádají. Závisí pak tedy buďto na okolních zeleně zbarvených listech nebo se jedná o parazitické rostliny beroucí se potřebné látky z hostitele.

Zelené barvivo chlorofyl procesem fotosyntézy absorbuje energii světelného záření a vyoužívá ji k syntéze sacharidů z oxidu uhličitého a vody.


Další články

Gotický hrad Kostomlaty pod Milešovkou byl postaven pány z Rýzmburka počátkem 14. století.

Císařem a jeho početným dvorem kdysi obývané Zakázané město v Pekingu tvoří téměř 800 budov s rozlehlými zahradami, které jsou obehnány 12,5 metru vysokými hradbami a 52 metrý širokým vodním příkopem. Jeho název znamená v doslovném překladu Purpurové zakázané město.

Výrazně povzbuzující klanopraška čínská vzhledově připomíná červený rybíz a dozrává v polovině srpna. Klanopraška čínská patří mezi 50 základních bylin tradiční čínské medicíny. Ve své původní domovině roste převážně v listnatých lesích.

Pokrm valašské kuchyně červená zelňačka s klobásou se nebojí popustit uzdu chuti. Přijde chvíle, kdy mám chuť na talíř nebo dva.

Vodnatá řeka Amur protéka na východě asijského kontinentu pomezím Číny a Ruska. Delta řeky Amur má celkovou šíři 50 kilometrů a je dostupná z města Chabarovska.

Gotická zřícenina hradu Krakovec stojí nad soutokem potoků Šípského a Krakovského, kde byl vybudován na příhodně široké skalní ostrožně. Hrad Krakovec byl postaven kolem roku 1383 pro Jíru z Roztok, purkrabího hradu Křivoklát, později byl renesančně upraven.

Zhruba 70 až 90 centimetrů velká volavka červená je brodivý pták hnízdící v Africe, střední a jižní Evropě a jižní a východní Asii. Zjevem a v letu je podobná volavce popelavé, je však znatelně menší.

Tradičně vyrobený čínský porcelán vyzdvižený ze dna moře, kam se dostal při ztroskotání lodi, která jej převážela. Po vyzvednutí byl cenný poklad nabídnut do dražby.

Americká řeka Mississippi protéká Spojenými státy americkými od severu k jihu. Tekoucí skvost nemá na světě obdoby, a to i kulturně, světu tato řeka dala blues, vodní lyžování, kolesové parníky a Marka Twaina.

Co umí tradiční čínská medicína a jaké jsou její principy. Její metody prevence, diagnostiky a léčby vycházejí z tradičního čínského léčitelství, které jsou součástí šířeji definované alternativní medicíny.

Do rezava zbarvený býložravec s hustým kožichem panda červená má srst na břichu o něco tmavší než na hřbetě. Panda červená dobře šplhá, žije v noci, přes den spí stočená na větvi.

Zapečené brambory s mletým masem doplní zeleninový salát.

Svou celkovou atmosférou zámek Červená Lhota naladí návštěvníka na romantickou notu. Postaven byl Na jihu Čech mezi městy Kardašova Řečice a Jindřichův Hradec.

Obsahují červeně zbarvené listy rostlin také chlorofyl?

Články:

Ještě zatepla předtím, než zcela vychladne, podávaný perník s cuketou se nechá trochu vychladnout, nakrájí na dílky a může se podávat.

Ovoce kustovnice čínská, zvané také goji, je často považováno za ovoce mládí.

Přístroj georadar umožňuje "nahlédnout" do pevných látek.

Červeně zbarvené listy rostlin chlorofyl také obsahují. Obsahují ho však méně, proto vizuálně vynikají barevné pigmenty jiných barev - červený karotenoid a modrý antokyan.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů