Oko

Blaničtí rytíři

Hora Velký Blaník
Z nitra hory Velký Blaník vychází zástupy terminátorů T-1001, Blaničtí rytíři. Obrázek: Wikipedia, autor: Ondřej Žváček.

Příběh Blaničtí rytíři navazuje na seriál Terminátor: Příběh Sáry Connorové. Děj příběhu Blaničtí rytíři začíná po návratu T-1001 Catherine Weaver poté, co doprovodila Johna Connora do budoucnosti.

Zpoza rohu doléhá k uším T-1001 Catherine Weaver rozhovor Johna Connora s hlídkou hnutí odporu: "... má v sobě asi tolik kovu, co ty." Poté následuje záblesk, kdyby byla člověk, vnímala by v této chvíli patrně intenzivní bolest a objevuje se znovu v suterénu správní budovy společnosti Zeira Corporation.

Savannah, které v půl šesté skončila gymnastika, se mezitím vrátila domů a Catherine Weaver se pustila do realizace další části svých plánů, započal přesun společnosti Zeira Corporation do střední Evropy, konkrétně na několik příhodných míst na území České republiky, jejíž těžko prostupným horským terénem tvořené přirozené hranice budou v budoucnu skýtat výhodu v první obranné fázi bojů a kde bohatá naleziště vzácných kovů v Podkrušnohoří skýtají surovinovou základnu pro výrobu dalších a dalších T-1001, jejichž armády se, až průběh války vstoupí do své druhé fáze, vyhrnou z podzemních základen a názorně Skynetu objasní význam pojmu technologická převaha.

V průmyslové zóně Borská pole v Plzni vyrostlo rychlým tempem podpořeným finančními injekcemi na patřičných místech, které urychlily legislativní proces schvalování projektu, během následujících několika měsíců výzkumné centrum, ve kterém Kateřina Vívrová, jak si zde začala říkat, zpětným reverzním inženýrstvím sama sebe vyvinula technologický postup výroby terminátorů typu T-1001. Poté již nic nebránilo rozjetí výroby T-1001 v několika podzemních továrnách.

O několik let později:

Soudný den nadešel, Skynet vypustil rakety, odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a svět se ponořil do jaderné apokalypsy. A jako by tyto hrůzy samy o sobě nestačily, vyrojily se vzápětí další zástupy mechanických hrůz, výtvory Skynetu vyrazily na lov přeživších.

Na jednom místě uprostřed Evropy se však přeci jen někdo postaví Skynetu na odpor, Kateřina Vívrová vydává rozkaz k zahájení operace Blaničtí rytíři, v podzemí hluboko pod horou Blaník se aktivují uskladnění T-1001, z minulosti přichází umělá inteligence John-Henri, která bude koordinovat jejich akce, pancéřové dveře se otevírají a ven pochodují zástupy T-1001. Blaničtí rytíři vycházejí z nitra hory Blaník.

Tento příběh je fanouškovská tvorba a nepatří do dějové linie kánonických příběhů Terminátor.

Petr Boubel


Další články

Chateau de Gruyeres je švýcarský hrad.

Podle zde nalezené sošky bronzového býčka pojmenovaná jeskyně Býčí skála v Josefovském údolí se v podzemí táhne do délky sedmi kilometrů. Leží na naučné stezce Cesta železa Moravským krasem.

Gotická zřícenina hradu Krakovec stojí nad soutokem potoků Šípského a Krakovského, kde byl vybudován na příhodně široké skalní ostrožně. Hrad Krakovec byl postaven kolem roku 1383 pro Jíru z Roztok, purkrabího hradu Křivoklát, později byl renesančně upraven.

Zhruba 70 až 90 centimetrů velká volavka červená je brodivý pták hnízdící v Africe, střední a jižní Evropě a jižní a východní Asii. Zjevem a v letu je podobná volavce popelavé, je však znatelně menší.

Co umí tradiční čínská medicína a jaké jsou její principy. Její metody prevence, diagnostiky a léčby vycházejí z tradičního čínského léčitelství, které jsou součástí šířeji definované alternativní medicíny.

Americká řeka Mississippi protéká Spojenými státy americkými od severu k jihu. Tekoucí skvost nemá na světě obdoby, a to i kulturně, světu tato řeka dala blues, vodní lyžování, kolesové parníky a Marka Twaina.

Do rezava zbarvený býložravec s hustým kožichem panda červená má srst na břichu o něco tmavší než na hřbetě. Panda červená dobře šplhá, žije v noci, přes den spí stočená na větvi.

Vodnatá řeka Amur protéka na východě asijského kontinentu pomezím Číny a Ruska. Delta řeky Amur má celkovou šíři 50 kilometrů a je dostupná z města Chabarovska.

Svou celkovou atmosférou zámek Červená Lhota naladí návštěvníka na romantickou notu. Nachází se v jižních Čechách mezi městy Kardašova Řečice a Jindřichův Hradec.

Tradičně vyrobený čínský porcelán vyzdvižený ze dna moře, kam se dostal při ztroskotání lodi, která jej převážela. Po vyzvednutí byl cenný poklad nabídnut do dražby.

Císařem a jeho početným dvorem kdysi obývané Zakázané město v Pekingu tvoří téměř 800 budov s rozlehlými zahradami, které jsou obehnány 12,5 metru vysokými hradbami a 52 metrý širokým vodním příkopem. Jeho název znamená v doslovném překladu Purpurové zakázané město.

Výrazně povzbuzující klanopraška čínská vzhledově připomíná červený rybíz a dozrává v polovině srpna. Klanopraška čínská patří mezi 50 základních bylin tradiční čínské medicíny. Ve své původní domovině roste převážně v listnatých lesích.

Příběh Blaničtí rytíři se začíná odvíjet po návratu T-1001 Catherine Weaver poté, co doprovodila Johna Connora do budoucnosti.

V jedné z verzí budoucnosti se John Connor po vítězství nad stroji od Skynetu dozví tato slova: "Dokázali jste pouze porazit armádu otroků." Některé exempláře osmistovkových typových řad se díky své pokročilé umělé inteligenci a schopnosti učit se dokázaly zpod kontroly Skynetu vymknout. S výjimkou zmínek o těchto strojích, jsem na nic bližšího o těchto strojích nanarazil. Zda se pouze bezcílně potulovaly krajinou, zda kolem sebe vytvořily skupinu lidských následovníků, kterým poskytovaly ochranu, zda někteří z nich spolupracovaly s lidským hnutím odporu.

Ještě větší obavy, než v případě osmistovek, vyvolávala v tomto směru u Skynetu umělá inteligence tisícovkových typů. Ve verzi budoucnosti, o které se dozvídáme v seriálu Terminátor: Příběh Sáry Connorové, vytvořily stroje osvobodivší se zpod nadvlády Skynetu organizaci Cyborg Resistance bojující proti Skynetu. Pojďme se v příběhu Blaničtí rytíři podívat, jak vypadá revoluce v podání Cyborg Resistance.

Články:

Na talířích ještě zatepla předtím, než zcela vychladne, podávaná zapečená cuketa se slaninou se zalije smetanou prošlehanou s vejci a sýrem.

Ovoce kustovnice čínská neboli goji je považováno za ovoce mládí.

Sídelní císařské čínské Zakázané město v Pekingu je komplex přibližně osmi set budov, který nechal vybudovat.

Blaničtí rytíři vychází z nitra hory Blaník ve chvíli pro země koruny české nejtěžší.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů