Oko

Vodní elektrárna Jirau

Přehrada a vodní elektrárna Jirau vyrábí elektrickou energii na řece Madeira a v její strojovně je instalováno padesát Kaplanových (žárovkových) turbín s instalovaným výkonem 50 x 75 MW, což činí celkově 3750 MW. Vodní elektrárna Jirau vyrábí elektrickou energii na brazilské řece Madeira.

Přehrada Jirau je kombinovaná násypová hráz s betonovými částmi pro elektrárny a přepad.

Přepad přehrady se skládá z 21 bran a má maximální průtok 82 000 m3.

Žárovkové turbíny jsou variantou Kaplanových turbín, přičemž hlavní rozdíly spočívají v tom, že žárovkové turbíny jsou instalovány vodorovně a jsou obecně považovány za mírně účinnější.

Komplex přehrad na řece Madeira, jehož součásti je také přehrada Jirau, zahrnuje lodní uzávěry schopné zvedat a spouštět zaoceánské lodě, díky čemuž je pro zaoceánské lodě splavných více než 4 000 kilometrů toku této řeky.


Další články

Rozvodná síť elektrické energie slouží k přenášení vyrobené elektrické energie.

Až 30 metrů vysoký vždyzelený listnatý strom planika Menziesova roste při západním pobřeží Severní Ameriky.

Mezi v rozdílných nadmořských výškách umístěnými nádržemi, mezi kterými přečerpává vodu, pracující přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně vedle toho, že je unikátním dílem naší energetiky, stabilizuje elektrickou soustavu.

Upečená, mozzarellou, šunkou, zrny kukuřice, nakrájenou cibulí, papriku a mletým pepřem doplněná, cuketová pizza se propeče a nakonec ji ještě nakrájíme a podáváme na velkém plochém bílém talíři.

Křupavá a přitom vláčná pizza se smetanou se poklade natenko nakrájenými plátky šunky, slaninou, sýry, kukuřicí a posype kořením, které ji dochutí přesně tak, jak je potřeba a jak nám chutná.

Rostlina chinovník lékařský je strom dorůstající do výšky až kolem přibližně dvaceti metrů.

Léčivá bylina podběl lékařský se spokojí i s chudými, kamenitými půdami. Podběl lékařský je vytrvalá rostlina s dlouhými plazivými oddenky.

Oblíbená neapolská pizza patří mezi obecně v gastronomii populární a lidmi vyhledávané druhy jídel, podáváme ji nejlépe nakrájenou na trojúhelníčky. Zhruba takovýmto způsobem Italové nahlížejí na svoji slavnou neapolskou pizzu.

Zdobným vzhledem ve své přirozeném prostředí, ve kterém rostou, působící vodní rostliny do zahradního jezírka dotvářejí v jezírku vybalancovanou biologickou rovnováhu a celkově ovlivňují v jezírku životní prostředí.

5 až 30 metrů dorůstající kafrovník lékařský silně aromaticky voní vůní po kafru, který se z něj také získává a používá se zejména v lékařství a v parfumerii, kde se používá pro přípravu kosmetických a masážních přípravků, parfémů a jemných mýdel.

Půvabný zámek Hodonín byl barokně přestavěn během řestavby v 18. století.

Vodní elektrárna Jirau vyrábí elektrickou energii na jihoamerické řece Madeira.

Články:

Jihoitalský Neapolský záliv na pobřeží vytváří elegantně se stáčející ladně symetrický oblouk. Do této oblasti patří především Amalfské pobřeží, kde se pěstují světově proslulé citrony.

Tradiční ruský samovar slouží pro přípravu čaje na ruský způsob.

Měkké a vláčné žvýkačky se vyrábějí v různých tvarech a ovocných i jiných příchutích.

Vodní elektrárna Jirau vyrábí elektrickou energii na brazilské řece Madeira.

Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů